Niedziela, 31 Maj 2020

Rumia dba o bezpieczeństwo


24.05.2017 r.


We wtorek Burmistrz Miasta Rumi Michał Pasieczny podpisał umowę na dotację w kwocie 10 tysięcy złotych dla Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Za tę kwotę zostanie zakupiony nowy sprzęt medyczny

Już w zeszłym roku miasto przeznaczyło 104 tysiące złotych na wsparcie tej placówki. Pieniądze te zostały spożytkowane na zakup karetki z defibrylatorem transmitującym dane bezpośrednio do szpitala. Tego typu sprzęt ratuje życie, bowiem przyspiesza diagnozę, pozwala też przygotować się na przyjęcie pacjenta jeszcze przed jego przyjazdem do szpitala.

Kolejną dotację wydano na remont odcinka pooperacyjnego, w którym przebywają pacjenci po zakończonym zabiegu operacyjnym.

– Dotując szpital, zwiększamy bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Z usług tej placówki korzystają wszyscy rumianie. Po zeszłorocznych inwestycjach okazało się, że brakuje jeszcze środków na zakup specjalnej aparatury. Dlatego zdecydowaliśmy się na taką inwestycję. – mówi burmistrz Michał Pasieczny

Tym razem fundusze zostaną przeznaczone na zakup systemu kardiomonitoringu dla potrzeb Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Warto podkreślić, że z usług wejherowskiego szpitala korzystają mieszkańcy całego powiatu wejherowskiego i okolic.

Kalendarz wydarzeń