Niedziela, 29 grudnia 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia dołożyła się do remontu wejherowskiego szpitala


Rumia dołożyła się do remontu wejherowskiego szpitala03.01.2020 r.


Szpital specjalistyczny w Wejherowie przeszedł kolejną metamorfozę – wyremontowane zostały oddziały: Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii oraz Urologii. Pieniądze na remont i wyposażenie szpitala przekazały m.in. lokalne samorządy, w tym Rumia. Uroczyste otwarcie wyremontowanych oddziałów odbyło się w piątek 3 stycznia.

W ramach odnowy Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii przeprowadzono remont łazienek i sal chorych, wymieniono oświetlenie sufitowe oraz medyczne panele nadłóżkowe, a także zmodernizowano instalację gazów medycznych. Zadanie kosztowało około 1,5 mln zł i zostało sfinansowane przez urząd marszałkowski.

Z kolei na Oddziale Urologii udało się wyremontować dwie sale zabiegowe, dwie sale endoskopowe oraz śluzy dla lekarzy, a także gabinet USG i pokój socjalny dla pielęgniarek. Zmodernizowano też łazienki, gabinet pielęgniarki oddziałowej i gabinet lekarski, a dawny magazyn zaadaptowano na drugi gabinet lekarski. Na remont i wyposażenie niemedyczne, co kosztowało prawie 500 tys. zł, złożyły się: urząd marszałkowski, miasta: Rumia, Reda i Wejherowo, gminy: Wejherowo, Szemud, Gniewino, Krokowa i Luzino oraz starostwo powiatowe. Część kwoty szpital pokrył z własnego budżetu.

Dzięki remontowi niewątpliwie zwiększy się jakość świadczonych usług zdrowotnych, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort pobytu pacjentów. Ponadto, personel medyczny zyska bardziej dogodne warunki pracy – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członek zarządu województwa pomorskiego.

Oddział Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii liczy 45 łóżek i jest jednym z największych oddziałów w wejherowskim szpitalu. Miesięcznie jest tam hospitalizowanych średnio 200 pacjentów. W 2018 roku przyjęto 2522 chorych, a do końca listopada 2019 roku było to 2109 chorych. Na oddziale leczeni są pacjenci m.in. z chorobami układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego płuc czy nerek.

Cieszę się, że dzięki wspólnym działaniom do dyspozycji mieszkańców oraz personelu medycznego oddano kolejne nowoczesne oddziały. To pokazuje, że współpraca lokalnych samorządów w zakresie podnoszenia jakości świadczenia usług zdrowotnych jest bardzo istotna i przynosi namacalne efekty – podkreśla Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń