Piątek, 23 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia Invest Park z nagrodą Orła Pomorskiego


Rumia Invest Park z nagrodą Orła Pomorskiego27.11.2023 r.

Od lewej: burmistrz Michał Pasieczny, prezes Agnieszka Rodak, polityk i samorządowiec Jan Kozłowski. Źródło: Magazyn Pomorski

Pomorskie firmy, instytucje, organizacje i osoby legitymujące się znaczącymi osiągnięciami w biznesie, kulturze, nauce, sporcie i działalności społecznej otrzymały statuetki Orła Pomorskiego. W gronie tegorocznych laureatów znalazła się spółka Rumia Invest Park, która została doceniona za całokształt dokonań. Była to 18. edycja organizowanego przez Magazyn Pomorski plebiscytu, który jest objęty honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Gala Orłów Pomorskich odbyła się 24 listopada w Dworze Artusa. W spotkaniu uczestniczyło wiele osób zaangażowanych w rozwój gospodarczy, społeczny, sportowy i kulturalny kraju oraz regionu. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, europosłów, ambasadorów, prezesów oraz menedżerów firm, a także ludzi związanych z biznesem, kulturą, nauką i sportem.

Statuetki Orła Pomorskiego, zródło: Magazyn Pomorski

Laureaci są doceniani za różne osiągnięcia, między innymi w zakresie: innowacyjności, ekologii, społecznej odpowiedzialności, nowych inwestycji oraz dobroczynności. Nagrodzeni otrzymują statuetkę z brązu wykonaną przez gdańską rzeźbiarkę Katarzynę Konieczną. W tegorocznej edycji takie wyróżnienie otrzymała między innymi miejska spółka Rumia Invest Park. Statuetkę odebrała prezes Agnieszka Rodak, a laudację wygłosił burmistrz Michał Pasieczny.

Powołana w 2017 roku miejska spółka odpowiada za zarządzanie terenami inwestycyjnymi w Rumi oraz utworzenie, administrowanie i rozwój parku przemysłowo-logistycznego. Wspiera inwestorów w kontakcie z podmiotami takimi jak Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Agencja Rozwoju Przemysłu, Agencja Rozwoju Pomorza, a także pomaga na etapie uzgodnień oraz procedur administracyjnych. Rumia Invest Park realizuje również projekt budowy hali z podziałem na moduły, umożliwiając rozwój lokalnym firmom, np. z rumskiego cechu – wymienia Michał Pasieczny. – Za tymi sukcesami stoi prezes Agnieszka Rodak, z którą współpracuję od lat. Kierowana przez nią spółka nie tylko świetnie prosperuje, ale przede wszystkim przyczynia się do dynamicznego rozwoju naszego regionu. Gratulujemy serdecznie tego zaszczytnego wyróżnienia. Niech ta nagroda będzie motywacją do dalszego działania i realizacji kolejnych planów spółki – dodaje burmistrz.

Laudacja odczytana przez burmistrza Michała Pasiecznego. Źródło: Magazyn Pomorski

Ogromnie się cieszę, że osiągnięcia spółki zostały dostrzeżone na poziomie regionu, bo my działamy na rzecz różnych branż nie tylko w Rumi i dla Rumi, ale dla całego Pomorza. Angażujemy się w branżę morskiej energetyki wiatrowej, jesteśmy liderem projektu Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej – inicjatywy o zasięgu regionalnym. Nasze centrum ma współpracować z biznesem offshore i działać na rzecz kształcenia uczniów i osób dorosłych dla morskiej energetyki wiatrowej. Uczestniczymy w działaniach i w rozwoju branży offshore na Pomorzu, współorganizując w Gdańsku edukacyjne targi kariery Edu Offshore Wind. To wszystko jest możliwe dzięki pracy całego naszego zespołu, specjalistów reprezentujących różne branże. Ogromnie za to dziękuję, bez tych osób to by się nigdy nie udało – podkreśla Agnieszka Rodak, prezes miejskiej spółki Rumia Invest Park.


W poprzednich edycjach laureatami plebiscytu byli między innymi: prof. Edmund Wittbrodt, Teatr Muzyczny w Gdyni, Grupa Żywiec SA, Toyota Walder, Fundacja Dobroczynności Atlas, Stowarzyszenie Czerwonej Róży, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Doraco SA, Katarzyna Figura, Mirosław Baka, zespół Leszcze czy Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń