Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

„Rumia oczami dzieci” – pierwsze zadania zrealizowane


„Rumia oczami dzieci” – pierwsze zadania zrealizowane05.03.2019 r.


Zorganizowanie spotkania z ciekawą osobą, propagowanie najważniejszych wydarzeń z historii miasta, wyjaśnienie genezy i znaczenia rumskich symboli, a także stworzenie bajki, której fabuła rozgrywa się na terenie Rumi. To tylko niektóre z zadań, które stoją przed uczestnikami konkursu „Rumia oczami dzieci”. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody rzeczowe.

Projekt „Rumia oczami dzieci” ruszył 20 marca i potrwa do 17 czerwca bieżącego roku. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Rumi, a także najmłodszych mieszkańców, którzy uczęszczają do tych placówek.

Celem przedsięwzięcia jest budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o Rumi i samorządzie gminnym oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne miasta.

Osiągnięcie wspomnianych zamierzeń jest możliwe dzięki zaangażowaniu placówek oraz ich podopiecznych. Na chętnych czeka sześć zadań tematycznych, w tym cztery zwykłe oraz dwa specjalne. Ich realizacja nie tylko wpłynie na rozwój dzieci i młodzieży, ale da im także szansę na zdobycie nagród rzeczowych.

Zadania, jakie stoją przed samymi placówkami oświatowymi to między innymi: umieszczenie na terenie obiektu planszy z herbem i logo miasta; zorganizowanie spotkania z ciekawą osobą lub osobami, które są związane z Rumią; propagowanie najważniejszych wydarzeń z historii miasta; wyjaśnienie genezy i znaczenia symboli miejskich.

Natomiast indywidualni uczestnicy mogą się wykazać w czterech konkursach tematycznych: plastycznym, literackim, fotograficznym i filmowym. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe. Ponadto zwycięskie prace zostaną opublikowane w formie miejskiego kalendarza, albumu fotograficznego oraz książki z bajkami.

Podsumowanie projektu odbędzie się 17 czerwca bieżącego roku na festynie pn. „Rumia oczami dzieci”. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć pod tym linkiem.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń