Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Rumia ponownie podzieli się krwią


Rumia ponownie podzieli się krwiąf17.12.2019 r.

Rumia ponownie podzieli się krwią

W ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (12 stycznia) odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Rumi. Tego dnia, w godzinach od 9:00 do 14:00, personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku będzie czekał na potencjalnych dawców w Zespole Szkół Ogólnokształcących (ul. Stoczniowców 6).

Celem akcji, organizowanej pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego, jest propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej oraz honorowego oddawania krwi na rzecz osób przewlekle chorych. Wszyscy dawcy, w podziękowaniu za udział w akcji, oprócz standardowych zestawów podarunkowych otrzymają miejskie gadżety.

Styczniowa zbiórka krwi będzie także honorowym miejscem startu sportowej części projektu „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”. Więcej na temat akcji można przeczytać tutaj.

Warto wspomnieć, że podczas dwóch honorowych zbiórek, które zostały przeprowadzone na terenie miasta w 2019 roku, udało się zebrać 97,5 litra tego niemożliwego do wyprodukowania leku.

Rumia jest w czołówce pomorskich organizatorów zbiórek krwi – wśród 10 wojewódzkich laureatów, którzy w 2018 roku zebrali największą ilość życiodajnego płynu, Rumia znalazła się na 4. miejscu.

Kalendarz wydarzeń