Poniedziałek, 26 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia wśród samorządowych liderów inwestycji


Rumia wśród samorządowych liderów inwestycji01.06.2023 r.

Ogólnopolska Wyszukiwarka Gospodarcza przyznała Rumi tytuł „Brązowego Samorządowego Lidera Inwestycji”. W zestawieniu ujęte zostały 49694 regiony, a zdobyta przez nasze miasto punktacja uplasowała je w gronie podmiotów mających widoczny wpływ na aktywność inwestycyjną kraju.

Nagradzając Rumię twórcy rankingu wzięli pod uwagę między innymi liczbę aktywnych w mieście firm, organizowanych przetargów czy zapowiedzi inwestycyjnych. Szczegółowe statystyki można znaleźć na tej stronie, natomiast informacja o przyznanym certyfikacie znajduje się pod tym linkiem.

Czym jest Samorządowy Lider Inwestycji?

Samorządowy Lider Inwestycji to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym, regionalnym, w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu.

Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego przechodzą do etapu drugiego, ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju.

Celem powołania ogólnopolskiego rankingu Samorządowy Lider Inwestycji jest uzupełnienie luki na rynku w zakresie analiz i wyróżnienia samorządów, które nie tylko stymulują rozwój gospodarczy swoich regionów, ale również mają olbrzymi wpływ na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Samorządowym Liderem Inwestycji może zostać każdy samorząd lub jednostka samorządowa, która na podstawie ogólnodostępnych, obiektywnych i wiarygodnych danych o jej działalności inwestycyjnej zdobędzie odpowiednią liczbę punktów.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń