Piątek, 31 marca 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumscy karatecy stanęli na wysokości zadania


Rumscy karatecy stanęli na wysokości zadaniaf24.11.2022 r.

Rumscy karatecy stanęli na wysokości zadania

Klub Sportowy Karate „Sakura” Rumia po wakacyjnej przerwie ostro podszedł do nowego sezonu startowego. Jesień dla karateków oznaczała aktywny powrót do stałych treningów na terenie całego Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Zbudowana w czasie wakacji forma oraz regularna aktywność na codziennych zajęciach stanowiły mocne przygotowanie do udziału w wielu zawodach organizowanych w kraju i za granicą.

Sportowcy pod opieką trenerów mieli już okazję reprezentować Rumię między innymi w Berlinie, podczas wrześniowego Banzai Cup, w Budapeszcie na międzynarodowym turnieju rankingowym 25th Budapest Open czy w Turcji w trakcie światowych zawodów karate serii A odbywających się w Kocaeli. Rumscy karatecy stanęli na wysokości zadania i dali z siebie wszystko, by stoczyć jak najlepsze walki. Choć nie zawsze dopisywało im szczęście, to nigdy nie opuszcza ich hart ducha i siła walki. Starty w tak prestiżowych mistrzostwach rangi międzynarodowej to zawsze dla nich ogromne przeżycie, szansa na ocenę swoich umiejętności i formy w porównaniu ze światowymi zawodnikami oraz możliwość rozwoju. Wyjazdy zagraniczne wzbogacają i dają poczucie przynależności do światowego karate.

Również w Polsce KSK Sakura mogła zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w tej dyscyplinie sportu. Karatecy brali udział w jednej z najbardziej znanych w polskim świecie karate imprezie pod nazwą Polish Open, która rokrocznie zbiera w Bielsko Białej ponad 1600 zawodników z blisko 30 państw. Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem dla młodszych adeptów szkoły karate były odbywające się w tym roku w Tczewie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF Strefa A (północ). Młodzi klubowi karatecy mocno zaznaczyli tam swoją obecność, zdobywając łącznie 12 wartościowych medali. Oprócz tych najważniejszych startów zawodnicy mieli też szansę sprawdzić się na bardziej lokalnych imprezach sportowych. Do nich zaliczyć możemy zawody w Świeciu, Wejherowie czy Lęborku. Klub również uczestniczył w szkoleniach i seminariach, sam będąc organizatorem między innymi XIII Sparing Camp Pomerania Karate WKF. Takie imprezy są cennym doświadczeniem dla zawodników i trenerów, pozwalają karatekom podnieść swój poziom, wzmocnić pozycję wśród rówieśników oraz poszerzyć wiedzę w zakresie kata czy kumite. Dzięki temu, że prowadzone są przez światową kadrę trenerską oraz trenerów ścisłej kadry Polski w karate WKF, zawsze pozwalają trenującej młodzieży rozwijać talenty sportowe.

Jednym z najwybitniejszych osiągnięć tej jesieni dla KSK Sakura „Rumia” była organizacja najważniejszego w Polsce turnieju. Wejherowo za sprawą naszego klubu zostało w listopadzie gospodarzem pierwszych w Polsce w systemie sportu młodzieżowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. Impreza przyciągnęła 56 klubów z całego kraju. Były to pierwsze tak dużej rangi zawody organizowane przez rumskich karateków z ramienia Polskiej Unii Karate, która jest Polskim Związkiem Sportowym zrzeszonym w PKOl. Impreza takiego znaczenia to krok w stronę promocji i rozwoju tej dyscypliny sportu na Pomorzu. Podczas zmagań w Wejherowie zawodnicy KSK Sakura „Rumia” zdobyli 5 medali, przechodząc do historii jako srebrni i brązowi mistrzowie kraju.

Chętnych do rozpoczęcia lub kontynuacji przygody z karate zapraszamy do treningów.

Tekst przygotowała Kamila Nowak – KSK Sakura
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń