Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumscy sportowcy z sukcesami na ogólnopolskich zawodach

Rumscy sportowcy z sukcesami na ogólnopolskich zawodach07.10.2020 r.

W dniach 26-27 września w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski U-16 w Lekkiej Atletyce. Cztery osoby z Rumskiego Klubu Sportowego reprezentowały miasto podczas zawodów.

Wielki sukces odniosła Daria Domżalska, która zdobyła srebrny medal w biegu na 1000 m dziewcząt, ustanawiając nowy rekord życiowy – 2:58,61. VIII miejsce zajęła Magdalena Białek w biegu na 2000 m. XVII miejsce zajęła Patrycja Tabuła w biegu na 80 m przez płotki.

Trenerami zawodniczek są Tadeusz Pepliński oraz Maciej Szymański. Należy podkreślić, że reprezentanci Rumskiego Klubu Sportowego są jedynymi w powiecie, którym udało się zakwalifikować do Mistrzostw Polski Młodzików.