Czwartek, 28 Maj 2020

Rumskie ikony sportu zostały nagrodzone


22.02.2019 r.

Za nami 10. Rumska Gala Sportu, podczas której w hali MOSiR nagrodzeni zostali sportowcy, organizacje, sponsorzy oraz trenerzy, mogący się pochwalić wyjątkowymi osiągnięciami. Punktem kulminacyjnym piątkowego wydarzenia (22 lutego) był wybór najlepszego sportowca i trenera 2018 roku.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatu oraz miasta, reprezentanci placówek oświatowych, wieloletni sponsorzy, delegacje organizacji sportowych oraz fundacji, związani ze sportem mieszkańcy, a także zawodnicy i trenerzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Urząd Miasta Rumi wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji już po raz 25. zorganizował konkurs na najlepszego sportowca i trenera minionego roku. Kandydatów rokrocznie nominuje i wybiera powołana przez burmistrza miasta kapituła.

Tym razem nagrodę najlepszego sportowca minionego roku otrzymała Roksana Słupek – zawodniczka UKS „Tri-Team” Rumia; zdobyła tytuł zawodnika roku na Gali Akademii Triathlonu; uzyskała międzynarodową klasę mistrzowską w triathlonie; wielokrotnie stawała na podium Pucharu Europy oraz mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie.

Natomiast najlepszym trenerem 2018 roku został Tadeusz Gaweł – trener ATS Małe Trójmiasto (tenis stołowy); trener pierwszoligowej drużyny KAMIX ATS MT Rumia, która na koniec sezonu 2017/18 zajęła 4. miejsce w I lidze tenisa stołowego gr. północna; jego zawodnicy to czołówka woj. pomorskiego; młodzi podopieczni odnoszą sukcesy w rywalizacji wojewódzkiej oraz awansują do rywalizacji krajowej, lokując się w pierwszej trzydziestce polskiej czołówki.

W pozostałych 15 kategoriach wyróżnieni zostali:

  1. Sponsor 25-lecia: Fabryka Kotłów FAKO S.A. Rumia (przez 25 lat plebiscytu sponsor imprez sportowo-rekreacyjnych MOSiR Rumia oraz rumskich klubów sportowych).
  2. „Za całokształt działalności na rzecz środowiska sportowego roku 2018”: Salezjańska Organizacja Sportowa Salos Rumia (stowarzyszenie organizuje na terenie miasta m.in. turnieje piłki nożnej, festyny, Akcję Zima i Akcję Lato, współorganizuje turnieje w tenisie stołowym); Osiedlowy Klub Sportowy Janowo Rumia (w roku 2018 r. obchodził 20-lecie działalności); Jacek Stawiasz (trener, który przez ostatnie kilka lat prowadził drużynę seniorów Miejskiego Klubu Sportowego ORKAN); Jarosław Mamrot (nauczyciel i trener, pracuje od ponad 30 lat jako wychowawca i organizator imprez sportowych).
  3. „Sportowo-artystyczna promocja miasta na arenie międzynarodowej w roku 2018”: UKS „Masta Dance” (są wielokrotnymi laureatami turniejów międzynarodowych); Taneczny Klub Sportowy Creative Dance Rumia (udział w wielu turniejach międzynarodowych zwieńczony sukcesem); Stowarzyszenie Tańca Spin Rumia (grupa bierze liczny udział w konkursach i pokazach, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej).
  4. „Sportowe wydarzenie roku 2018”: Fundacja For Dream w Rumi oraz Mazurenko Armwresling Promotion (organizacja Armwrestling World Cup 2018); Taneczny Klub Sportowy Creative Dance Rumia (organizacja Mistrzostw Polski Północnej); Akademia Piłki Siatkowej Rumia (organizacja Turnieju Mistrzostw Polski Kadetek).
  5. „Najlepiej zapowiadający się sportowiec młodego pokolenia”: Kamil Niewiadomski (zawodnik ATS Rumia); Kamila Stawicka (zawodniczka i wychowanka Rugby Club Arka Rumia); Kamila Bryła (zawodniczka i wychowanka Akademii Piłki Siatkowej Rumia); Olga Robaszkiewicz (Zawodniczka Rumskiego Klubu Sportowego Rumia, sukcesy w biegach); Daria Domżalska Zawodniczka Rumskiego Klubu Sportowego Rumia, sukcesy w biegach); Bartek Żywicki (Zawodnik Klubu Sportowego Karate Sakura); Aleks Tomaszewski (Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tri-Team” Rumia); Karolina Szalast (Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tri-Team” Rumia).
  6. „Drużyna roku”: Kamix ATS MT Rumia (drużyna na koniec sezonu 2017/18 zajęła 4. miejsce w I lidze tenisa stołowego gr. północna); Zespół Kadetek Akademii Piłki Siatkowej Rumia (mistrzostwo Pomorza oraz wysokie lokaty na szczeblu krajowym); Rugby Club Arka Rumia (drużyna seniorów została mistrzem I ligi).
  7. „Sportowa osobowość roku 2018”: Paweł Muchewicz (trener tańca sportowego współpracujący od 13 lat z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi parami sportowymi, którzy osiągają wysokie miejsca na mistrzostwach Polski oraz na grand prix polskiej ekstraklasy).
  8. „Za 25-letnie wspieranie działalności MOSiR Rumia”: PPH BOB ROLLO Sp. z o.o. (sponsor imprez sportowych MOSiR Rumia oraz klubów).
  9. „Za wieloletnie wspieranie ATS MT Rumia”: OT Logistics S.A.
  10. „Wyróżnienie specjalne z okazji 25-lecia plebiscytu”: Jan Nowicki (Jan Nowicki jest jednym z pomysłodawców plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera roku).
  11. „Najlepsza szkoła w Rumi we współzawodnictwie dzieci województwa pomorskiego w roku szkolnym 2017/2018”: Szkoła Podstawowa numer 9 (szkoła zajęła w Wojewódzkiej Klasyfikacji Szkół Igrzysk Dzieci 21. miejsce).
  12. „Najlepsza szkoła w Rumi we współzawodnictwie młodzieży szkolnej województwa pomorskiego w roku szkolnym 2017/2018”: Szkoła Podstawowa numer 1 (szkoła zajęła w Wojewódzkiej Klasyfikacji Szkół Igrzysk Młodzieży Szkolnej 11. miejsce).
  13. „Najlepsza szkoła w Rumi we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2017/2018”: Powiatowy Zespół Szkół numer 1 w Rumi (szkoła zajęła w Wojewódzkiej Klasyfikacji Szkół Ponadgimnazjalnych 12. miejsce).
  14. „Nagroda dla najlepszego trenera 25-lecia”: Tadeusz Pepliński (wychowawca, pedagog i trener zawodników startujących w zawodach paraolimpijskich, międzynarodowych i ogólnopolskich w lekkiej atletyce) oraz Piotr Taube (wychowawca oraz nauczyciel wychowania fizycznego rumskich uczniów – zdobywców ponad 200 medali Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w różnych dyscyplinach sportowych).
  15. „Nagroda dla najlepszego sportowca 25-lecia”: Paweł Poljański (trenuje kolarstwo szosowe, był mistrzem Polski w kategoriach juniorskich oraz uczestnikiem mistrzostw świata).

Skład kapituły:

  • Piotr Wittbrodt – zastępca burmistrza Rumi, przewodniczący kapituły,
  • Jolanta Król – dyrektor MOSiR, wiceprzewodnicząca kapituły,
  • Tomasz Urbaniak-Dzienisz – przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji Rady Miejskiej Rumi,
  • Brygida Lezner – kierownik Referatu Kultury i Sportu,
  • Andrzej Byczkowski – dyrektor PZPOW w Wejherowie,
  • Jarosław Mamrot – organizator imprez szkolnych zespołów sportowych,
  • Jarosław Przyborowski – ekspert ds. sportu,
  • Tadeusz Pepliński – ekspert ds. sportu,
  • Piotr Taube – ekspert ds. sportu,
  • Ewa Nastały – ekspert ds. sportu,
  • Krzysztof Woźniak – ekspert ds. sportu,
  • Barbara Niewiedziała – ekspert ds. sportu,
  • Netter Piotr – ekspert ds. sportu,
  • Marcin Sawicki – Menadżer Sportu, sekretarz kapituły,
  • Marcin Kaczmarek – członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji Rady Miejskiej Rumi.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół „Riverboat Ramblers Swing Orchestra”, natomiast ekstremalnych wrażeń dostarczył występ połykacza ognia – Spartakusa. Na zakończenie wszyscy laureaci stanęli do wspólnego zdjęcia oraz zostali poczęstowani jubileuszowym tortem.

Kalendarz wydarzeń