Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ruszyły zapisy na bieg z okazji 800-lecia Rumi


Ruszyły zapisy na bieg z okazji 800-lecia Rumi29.02.2024 r.


Urząd Miasta Rumi na sportowo uczci wyjątkową, 800. rocznicę pierwszej historycznej wzmianki o mieście. Ruszyły zapisy na „Bieg przez dzieje na 800-lecie Rumi”, który odbędzie się 14 kwietnia. Na ochotników czeka aż 21 kategorii biegowych zmagań na różnych dystansach dla dzieci i młodzieży oraz około 5-kilometrowa trasa dla wszystkich. Warto pospieszyć się z decyzją, bo miejsca zapełniają się w szybkim tempie.

 

Przegląd różnych fragmentów historii

W niedzielę 14 kwietnia biegacze uczczą ważną dla Rumi rocznicę. „Bieg przez dzieje” to tematyczna impreza, która nawiązuje do tegorocznych obchodów 800-lecia miasta. Na starcie zameldują się rycerze, książęta i księżniczki, królewicze, szlachcice, cystersi czy giermkowie, ale i lotnicy, bo i oni zapisali ważną kartę w historii Rumi. Jedna z kategorii upamiętni też księcia pomorskiego Świętopełka, autora pierwszej wzmianki o mieście z 1224 roku. Każda z kategorii przeznaczonych dla dzieci i młodzieży ma swoją specjalną nazwę, a dystanse sięgają od 100 metrów dla maluchów biegnących razem z rodzicami (Bieg Smoka) do 800 metrów dla młodzieży w wieku od 14 do 18 lat (Bieg Lotnika). Zmagania rozpoczną jednak starsi biegacze, na których czeka 5-kilometrowa trasa (kategoria open). Rozpocznie się ona przy wejściu do lasu od ul. Zbychowskiej i pozwoli uczestnikom w dowolnym wieku zmierzyć się z bardziej wymagającym dystansem.

Po zakończeniu każdego ze startów najlepszych troje uczestników otrzyma puchary, a wszyscy – pamiątkowe medale. Ci, którzy ukończą rywalizację w przebraniu pasującym do nazwy biegu w swojej kategorii, otrzymają także wyjątkowe upominki.

 

Zapisy już trwają

Aby wziąć udział w rumskim biegu celebrującym 800-lecie miasta, należy skorzystać z rejestracji na stronie elektronicznezapisy.pl.

Zapisy trwają do czwartku 11 kwietnia do godziny 12:00 lub do wyczerpania dostępnych miejsc. Uczestnictwo w biegach jest bezpłatne, natomiast istnieje możliwość wykupienia pakietu startowego w biegu głównym za 27 złotych, który zawiera pamiątkową koszulkę.

Warunkami uczestnictwa w biegu jest brak przeciwwskazań medycznych oraz ukończony 16. rok życia (w przypadku biegu głównego na 5 kilometrów) lub udział pełnoletniego opiekuna (w przypadku biegów dla dzieci i młodzieży).

Pełen regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie z zapisami.

Organizatorami „Biegu przez dzieje na 800-lecie Rumi” są miasto Rumia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w RumiZIM Rumia oraz The North Event.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń