Środa, 21 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Samotna i skromna Wigilia? Oni na to nie pozwolą


Samotna i skromna Wigilia? Oni na to nie pozwolą01.12.2023 r.

Wolontariusze podczas ubiegłorocznej edycji akcji, fot. Stowarzyszenie Jonatan

Za niespełna cztery tygodnie większość z nas zasiądzie przy wigilijnym stole z rodziną i bliskimi, by świętować Boże Narodzenie. Niestety wiele osób, nawet w tak wyjątkowym czasie, cierpi z powodu samotności, chorób lub ubóstwa. Z myślą o nich Stowarzyszenie Jonatan wspólnie z urzędem miasta i partnerami zorganizuje kolejną „Mobilną Wigilię dla samotnych w Rumi”. Organizatorom akcji przyda się każda pomoc.

Stowarzyszenie Jonatan już po raz piąty organizuje akcję społeczną na rzecz samotnych mieszkańców Rumi, seniorów oraz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwszą edycję akcji działacze zorganizowali w grudniu 2021 roku, chcąc pomóc mieszkańcom w przetrwaniu pandemii COVID-19 poprzez dostarczanie pod ich drzwi świątecznych paczek i wsparcie dobrym słowem. Okazało się, że przedsięwzięcie dodatkowo integruje międzypokoleniowo mieszkańców i wolontariuszy oraz zacieśnia współpracę pomiędzy organizacjami pozarządowymi.

Także w tym roku wielu Polaków, w tym rumian, potrzebuje wsparcia, dlatego lokalni wolontariusze najpierw zgromadzą niezbędne produkty, a następnie przygotują paczki zawierające świeże i hermetycznie zapakowane potrawy wchodzące w skład tradycyjnej kolacji wigilijnej, upominki oraz życzenia świąteczne. Dary zostaną rozwiezione 24 grudnia przez kilkudziesięciu wolontariuszy. Pomoc ma trafić do maksymalnie 400 osób – pod adresy wskazane przez potrzebujących oraz MOPS.

Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję, może w pierwszych tygodniach grudnia przekazać przedstawicielom Stowarzyszenia Jonatan produkty spożywcze o długim terminie przydatności (np. oleje, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, przetwory, gotowe posiłki, miód, słodycze), zabawki, chemię gospodarczą czy owoce. Natomiast od 12 do 19 grudnia przyjmowane i weryfikowane będą telefoniczne zgłoszenia o pomoc.

Partnerami organizowanej przez Stowarzyszenie Jonatan akcji są: Urząd Miasta Rumi, Diety od Brokuła, Fundacja ESPA oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kultury „Geszer”.


facebook.com/stowarzyszeniejonatan

stowarzyszeniejonatan@gmail.com

 

Numery do zgłoszeń na paczki (telefony czynne od 12 do 19 grudnia w godzinach 10:00-16:00):

  • 451 030 066
  • 451 030 077

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń