Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Sandra Mazurek laureatką trzeciej edycji


Sandra Mazurek laureatką trzeciej edycji 11.06.2018 r.


Za nami trzecia edycja projektu „Rumski wokal”. Do finału artystycznych zmagań przeszło dziesięciu wokalistów, a najlepsza, zdaniem jury, okazała się Sandra Mazurek.

Gala finałowa odbyła się w miniony piątek (8 czerwca) w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Artyści musieli wykonać piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, do czego przez miesiąc przygotowywali się pod okiem profesjonalistów. Przed ogłoszeniem werdyktu na scenie pojawił się również gość specjalny – Jerzy Stachura. Laureatką tegorocznej edycji projektu ostatecznie została Sandra Mazurek.

– Laureatem pierwszej edycji był mieszkaniec Redy, następnej Bolszewa, a teraz mamy rumiankę. Co ciekawe, brała udział w drugiej edycji, ale wówczas nie przeszła castingu – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Jednak ten rok nie był dla niej stracony. Ciężko pracowała nad sobą, co zaowocowało tym, że na castingu do trzeciej edycji pokazała się już z dużo lepszej strony niż wcześniej. Także podczas przygotowań do gali finałowej wykazywała się ogromnym samozaparciem, pracą, dyscypliną i zaangażowaniem, co ostatecznie przyniosło wielki sukces – dodaje.

Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, a zwyciężczyni zyskała możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio nagrań. Wszystkich wykonawców będzie można jeszcze nie raz podziwiać w ramach wydarzeń organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Rumi i nie tylko. Pierwszą taką okazją był odbywający się w minioną sobotę (9 czerwca) festyn ekologiczny.

– Bardzo się cieszę, bo kolejna edycja „Rumskiego wokalu” przyciągnęła jeszcze więcej zainteresowanych niż poprzednie edycje. To świadczy o rosnącej randze tego projektu – podsumowuje Agnieszka Skawińska.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń