Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Seniorzy wracają na salę treningową


Seniorzy wracają na salę treningową28.08.2019 r.


Mieszkańcy Rumi w wieku 60+ wkrótce powrócą na sale treningowe, by ćwiczyć pod okiem profesjonalnych instruktorów, przechodzić kontrolne pomiary składu ciała oraz zasięgać porad dietetyka. Wszystko w ramach kolejnej, piątej już, edycji programu „Aktywny senior”. Tym razem przygotowano rekordową liczbę miejsc – aż 275. Zapisy ruszą w najbliższy poniedziałek (2 września).

„Aktywny senior” realizowany jest od 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego, we współpracy z przedstawicielami Rumskiej Rady Seniorów oraz siłownią CityGYM. Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców miasta w wieku 60+. Dzięki wsparciu sponsora, każdy senior może nie tylko ćwiczyć pod okiem instruktora, ale również korzystać z całej oferty klubu. Zbliżający się wielkimi krokami jesienny program stanowi kontynuację poprzednich czterech edycji.

Będzie to 8 treningów miesięcznie, systematyczne analizy składu ciała, opieka trenera, spotkania i sympozja towarzyszące. Ponadto każdy senior będzie miał możliwość skorzystania, w ramach bezpłatnego okresu testowego, z najnowszej w regionie strefy treningu obwodowego, ćwicząc na urządzeniach gwarantujących skuteczność i najwyższe bezpieczeństwo – mówi Damian Złoch, koordynator programu.

Do końca sierpnia pracownicy siłowni będą się kontaktować z obecnymi oraz byłymi uczestnikami programu, proponując im udział w kolejnej edycji, natomiast 2 września ruszą otwarte zapisy dla wszystkich chętnych. Tym razem przygotowano aż 275 miejsc. Ze względu na przewidywaną frekwencję ma to być rekordowa edycja „Aktywnego seniora”.

Ten projekt nie tylko ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i sylwetki seniorów, ale poprawia również ich samopoczucie, a to naprawdę potrafi zdziałać cuda. Jest to także świetna okazja do wyjścia z domu, nawiązania nowych znajomości oraz integracji – podkreśla Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

Z obserwacji instruktorów i koordynatorów projektu wynika, że u 99% ćwiczących seniorów zauważalna jest poprawa kondycji fizycznej oraz spadek tkanki tłuszczowej – dotychczasowy rekordzista zgubił 7,5 kg.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń