Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Skomponuj rumski hejnał na 800-lecie


Skomponuj rumski hejnał na 800-lecie28.02.2024 r.


Szukamy melodii, która uczci 800-lecie pierwszej wzmianki o Rumi – na jedną i trzy trąbki, a nawet cały kwartet z waltornią i puzonem. Czekamy na kreatywne osoby, które podejmą wyzwanie i skomponują własny hejnał na przypadającą w tym roku rocznicę. Czas na zgłoszenia do konkursu, w którym można wygrać nawet 5 tysięcy złotych, trwa do 30 kwietnia.

 

Jeśli celebrować zaszczytną rocznicę, to najlepiej przy odpowiednich dźwiękach, które godnie uzupełnią historię. Miasto Rumia ogłasza konkurs na utwór muzyczny, który będzie hejnałem obchodzonego w tym roku 800-lecia miasta. Któż nie chciałby usłyszeć własnej kompozycji podczas uroczystej inauguracji obchodów?

 

Czekamy na utwory do końca kwietnia

Konkurs już ruszył, a czas na zgłoszenia trwa do 30 kwietnia tego roku. W maju nad przesłanymi utworami pochyli się już komisja konkursowa, a w czerwcu poznamy zwycięzcę.

Zachętą do uczczenia 800-lecia Rumi w muzycznym nastroju z pewnością będą nagrody: autor (lub autorka) zwycięskiej kompozycji otrzyma 5 tysięcy złotych. Dodatkowo przewidziano wyróżnienia w wysokości 500 złotych.

 

Skomponuj melodię na instrumenty dęte

Jakie warunki musi spełniać propozycja, którą przygotują kompozytorzy? Najważniejsze z nich to długość trwania od 20 sekund do maksymalnie 1 minuty i kompozycja, która daje trzy możliwości wykonania:

  • na trąbkę solo;
  • na trzy trąbki;
  • na tzw. kwartet dęty blaszany, czy dwie trąbki, waltornię i puzon.

Swoje artystyczne, muzyczne wizje rumskiego hejnału mogą zgłaszać wszyscy, choć organizatorzy liczą przede wszystkim na pełnoletnich muzyków, instrumentalistów i kompozytorów czy uczniów i studentów szkół oraz uczelni muzycznych.

Utwory muszą być autorskimi kompozycjami i nie mogą naruszać praw autorskich oraz nie mogą być wcześniej publikowane. Aby zgłosić własną propozycję, należy przesłać nagranie w formacie MP3 oraz jego zapis nutowy w formacie PDF.

Organizatorem konkursu na opracowanie hejnału z okazji 800-lecia jest miasto Rumia. Partnerem konkursu jest Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Rumi.

 

Szczegółowe informacje na temat warunków konkursu, zgłoszeń i wymagań dotyczących utworu znajdują się w regulaminie konkursu (dostępny tutaj).

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń