Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 19 maja o godzinie 13:00 na kolejną część muzycznego projektu Stacja Jazzik, który jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego.
Wystąpią: Ania Broda, która zaśpiewa i zagra na: cymbałach, pianinie, lirze korbowej, dzwonkach i drumli oraz Maciek Pruchniewicz, który zagra na gitarze i cigar boxie.
Tym razem zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na podręczny warsztacik muzyczno-literacki: „Moja Tajemnica, czyli jak bawić się muzyką i słowem…”.
Co będzie się działo? Będą eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, szybka nauka wpadających w ucho melodyjek. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów, jak np. dzwonki, trójkąty i tamburyny.
Uwaga, dzieci! Dowiecie się, dlaczego słońce leży na łące, a zima za nos trzyma, jak zaśpiewać kołysankę dla mamy i taty oraz zatańczyć piosenkę o maczku.
Uwaga, rodzice! Interpersonalny charakter zajęć rozbudzi wyobraźnię Waszego dziecka. Pozwoli rozpuścić wodze fantazji i przeżyć cudowną przygodę w Krainie Sztuki.
Krótko o wykonawcach:
Ania Broda – wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Od 2011 roku koncertuje i nagrywa solowo. Jej koncerty budzą wrażliwość na piękno. Jest niepowtarzalnym przykładem pozytywnej energii w muzyce. Prowadzi warsztaty śpiewu „białym głosem” oraz zajęcia muzyczno-edukacyjne dla dzieci i dla dorosłych. Improwizuje, zajmuje się muzykoterapią dla ludzi z zespołem Downa. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Pólfinalistka Mam Talent 2015. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyna 2016. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna!
Maciek Pruchniewicz – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarukiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomą Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano i Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana, z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.