Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Tegoroczne „Kino letnie w Rumi” zakończone


Tegoroczne „Kino letnie w Rumi” zakończone03.09.2018 r.


Osiem seansów, kilkadziesiąt kilogramów popcornu oraz setki widzów – tak w liczbach można podsumować tegoroczną edycję „Kina letniego w Rumi. Dopisała nie tylko frekwencja, ale i pogoda, umożliwiając realizację klimatycznych pokazów na świeżym powietrzu, przy miejskim domu kultury.

Przez niemal cały miesiąc mieszkańcy oraz goście mogli oglądać na dużym ekranie, pod gołym niebem, filmy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, a także dorosłych oraz seniorów. Do dyspozycji były leżaki, koce i popcorn – wszystko bezpłatnie.

Inicjatywa „Kina letniego w Rumi” była strzałem w dziesiątkę. Jest to kolejne miejskie wydarzenie, które wprowadzono w ostatnim czasie, umożliwiające integrację i wspólną zabawę. Na każdy seans przychodziło kilkaset osób, często całe rodziny, które razem miło spędzały czas – mówi przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki, który uczestniczył w kilku seansach.

Na miłośników kina czekało osiem tytułów. O doborze repertuaru zdecydowali mieszkańcy, którzy uczestniczyli w głosowaniu przeprowadzonym na facebookowym profilu miasta. Pierwszy pokaz odbył się 10 sierpnia, wówczas można było obejrzeć film pt. „Był sobie pies”. Dzień później wyświetlony został „Baby Driver”, a podczas następnych weekendów emitowane były kolejno: „Jumanji: Przygoda w dżungli”, „Boska Florence”, „Czym chata bogata!”, „Siedem minut po północy” i „Król rozrywki”. Ostatni seans, stanowiący pożegnanie wakacji oraz zakończenie cyklu, należał do dzieci – 1 września na dużym ekranie zagościł film animowany pt. „Fernando”. Dwa spośród wymienionych tytułów, ze względu na opady deszczu, zostały wyświetlone w hali MOSiR.

Była to druga edycja „Kina letniego w Rumi”, która została zrealizowana w takiej formule. W przyszłym roku cykl zostanie powtórzony.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń