02.06.2026 r.
Przypomnijmy, że w sezonie 2022/2023 drużyna musiała pożegnać się z pierwszoligowymi rozgrywkami. Teraz, po trzech latach pracy i walki o powrót, cel został osiągnięty.

O awans Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia rywalizował z zespołem KTS „Wicher” Lisiec Wielki. Dwumecz zakończył się remisem 10:10, dlatego o końcowym sukcesie zadecydował lepszy bilans setów. Losy obu klubów ważyły się do ostatniej piłki.
Kluczowe punkty dla rumskiej drużyny zdobyli Tomasz Filbrandt, Przemysław Perzyński oraz Grzegorz Adamiak. Klub podkreśla również wkład Łukasza Kapronia w wywalczenie awansu.
– To był sezon pełen ciężkiej pracy, emocji i walki do samego końca. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali nas przez cały sezon. Szczególnie dziękujemy kibicom, którzy pojechali z nami na mecz wyjazdowy. Wasz doping, wsparcie i energia były nieocenione. Byliście naszym dodatkowym zawodnikiem przy stole, daliście czadu! – czytamy na stronie klubu.
W rozgrywkach 1. ligi mężczyzn zawodnicy Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia będą występować od września.
