Wtorek, 14 Lipiec 2020

Trzecie urodziny „parkrun Rumia”


13.03.2018 r.


Społecznicy z „parkrun Rumia” będą świętować trzecie urodziny. W związku z tym zachęcają mieszkańców do udziału w bezpłatnych biegach, które odbywają się cyklicznie w parku miejskim, przy ulicy Starowiejskiej, w każdą sobotę o godzinie 9:00. Urodziny odbędą się podczas 159. spotkania, czyli  w sobotę 24 marca.

– Od rana ładujemy pozytywną energię! Porzućcie troski i zmartwienia, przyjdźcie do nas na parkrun, aby przejść, przetruchtać lub przebiec 5-kilometrowy dystans. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji – zachęcają organizatorzy.

Udział w parkrun jest całkowicie bezpłatny i odbywa się na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie. Uzyskany kod uczestnika należy wydrukować i przynieść ze sobą na parkrun za każdym razem, w dowolnej lokalizacji na świecie (53 miejsca w Polsce i 17 000 na całym świecie) i wykorzystywać go wielokrotnie.

– Ponadto, jeśli chcą Państwo przysłużyć się lokalnej społeczności, czekamy na zgłoszenia wolontariuszy, bowiem parkrun jest organizowany wyłącznie przez ochotników – dodają biegacze.

Przebieg parkrun: start punktualnie o godz. 9:00 w sobotę rano. Chwilę przed czas na rozgrzewkę, dyskusję i wspólne zdjęcie. Następnie należy pokonać 5-kilometrowy dystans. Nie liczy się czas i nikt nie jest ostatni.

Na mecie czekają wolontariusze, którzy dokonują pomiaru, wręczają token z numerem zajętego miejsca oraz skanują kod uczestnika. Dzięki temu każdy ma możliwość sprawdzenia postępów w systemie parkrun.

Więcej szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia można znaleźć pod adresem: http://www.parkrun.pl/rumia/.

Kalendarz wydarzeń