Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Weź woreczek i posprzątaj po swoim psie


Weź woreczek i posprzątaj po swoim psie01.09.2021 r.


Na terenie Rumi, w publicznej przestrzeni, pojawiły się pierwsze dystrybutory bezpłatnych woreczków na zwierzęce odchody. Dozowniki są zlokalizowane w pobliżu głównych ciągów komunikacyjnych, przy których najczęściej można się natknąć na „śmierdzące ozdoby”. Celem zainicjowanej przez urząd miasta kampanii społecznej jest nakłonienie właścicieli czworonogów do regularnego sprzątania po swoich pupilach.

W sierpniu na terenie miasta zamontowanych zostało sześć dystrybutorów. Są one zlokalizowane w parku Starowiejskim, parku Żelewskiego, a także przy ul. Żwirki i Wigury oraz na Zagórzu. Aby z nich skorzystać, wystarczy podejść i wyciągnąć woreczek z podajnika. Są to papierowe oraz foliowe torby, w pełni biodegradowalne. Warto pamiętać, że psie odchody można wrzucać do wszystkich koszy ulicznych. Pojemniki przeznaczone wyłącznie do tego typu nieczystości mają przede wszystkim edukacyjny charakter.

Mamy nadzieję, że dzięki dostępowi do bezpłatnych woreczków część mieszkańców zmieni swoje złe przyzwyczajenia. Jeśli ta kampania społeczna zacznie przynosić oczekiwane rezultaty, urządzenia zostaną zamontowane w kolejnych lokalizacjach. Podajniki już zaczynają się cieszyć pewnym zainteresowaniem, więc jesteśmy dobrej myśli – przekonuje Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi ds. inwestycji.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń