Niedziela, 31 Maj 2020

Uczniowie z Rumi w finale ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet”


21.05.2018 r.


W dniach 16 – 17 maja w Warszawie odbył się finał wspólnej akcji BGŻ BNP Paribas i Polskiego Związku Tenisowego – Dzieciaki Do Rakiet 2017. W imprezie wzięły udział najlepsze szkoły z 10 miast, które zwyciężyły w eliminacjach regionalnych. Region Polski północnej, wraz z reprezentacją SP 39 z Gdańska, reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 w Rumi. Drużyny rywalizowały w rozgrywkach „Talentiady”, czyli konkurencjach sprawnościowych: bieg na 20 m, bieg gwiaździsty, rzut piłeczką tenisową oraz w grach paratenisowych i tenisowych.

Program przedsięwzięcia obejmował również warsztaty „We Are Tennis”, prowadzone przez Michała Filipiaka oraz edukację zdrowotną z obszaru bezpiecznej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Uczestnicy poznali redaktora Marchewkę, bohatera książek dla dzieci. Była to stosowna okazja do promocji rumskiej szkoły i miasta, poznania nowych przyjaciół i spotkania ze znaną tenisistką Urszulą Radwańską. Ale przede wszystkim do doskonałej zabawy, radości z gry w tenisa, sportowej rywalizacji w duchu fair play, nabywania umiejętności na całe życia i wielu niezapomnianych wrażeń.

– Udział naszej Jedynki w finale ogólnopolskim to ogromny sukces. Wszystko zaczęło się od nakręcenia filmiku przez nasze Szkolne Koło Tenisa, potem zdobywaliśmy głosy, dotarliśmy do etapu wojewódzkiego, no i zostaliśmy finalistami ogólnopolskimi – relacjonuje Jolanta Dobrzeniecka, nauczyciel SP nr 1 oraz członek Rady Miejskiej Rumi. – Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w realizację projektu „Dzieciaki Do Rakiet”, szkoła otrzymała sprzęt do gry w tenisa o wartości 1500 zł, a na zakończenie finału w Warszawie zostaliśmy nagrodzeni dodatkowo bonem o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego dla szkoły – dodaje.

Szkolę reprezentowali: Sandra Jakimczuk IV A, Nikola Melzer, Anna Szczygłowska, Tymon Rumian IV E, Tymon Truszyński IV E, Jakub Wolicki IV E, natomiast głównym koordynatorem projektu była nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Nastały, która dba o rozwój sportu, a zwłaszcza tenisa, w Szkole Podstawowej numer 1 w Rumi.

Kalendarz wydarzeń