Środa, 02 Grudzień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

W Stacji Kultura rozmawiali o przemianach klimatycznych


W Stacji Kultura rozmawiali o przemianach klimatycznychf05.03.2020 r.

W Stacji Kultura rozmawiali o przemianach klimatycznych

Jakie są naukowe dowody na postępujące ocieplenie klimatu? Skąd wzięła się koncepcja antropocenu jako nowej epoki geologicznej? Czy żyjemy w czasach wielkiego wymierania gatunków? – te oraz wiele innych tematów poruszył w trakcie swojego wystąpienia w bibliotece naukowiec i badacz Dawid Weisbrodt.

Temat globalnego ocieplenia, który w czwartkowy wieczór (27 lutego) zagościł w Stacji Kultura, przyciągnął liczną i bardzo zaangażowaną w sprawy ekologii publiczność. Dawid Weisbrodt, geograf oraz doktor nauk biologicznych, który zawodowo zajmuje się badaniem długoterminowych zmian środowiska przyrodniczego, wyjaśnił i szczegółowo omówił naukowe podstawy aktualnie obserwowanych przemian klimatycznych. Przedstawił źródła i przyczyny kryzysu ekologicznego i jego wpływ na przyszłość planety. Spotkanie zainicjowało żywą dyskusję oraz skłoniło do licznych refleksji i rozważań związanych ze znaczeniem indywidualnych zachowań i działań.

W związku z tak ogromnym zainteresowaniem oraz zapotrzebowaniem na tematy poruszające sprawy ekologii, Stacja Kultura zapowiada kolejne wydarzenia. Już 26 marca biblioteka zaprasza na spotkanie i warsztaty dotyczące życia zero waste z Julią Wizowską, autorką bloga „Na nowo śmieci” oraz książki „Nie śmieci”.

Autorką fotografii jest Agnieszka Doborzyńska.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń