Środa, 24 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

W tych szkołach uczniowie coraz rzadziej sięgają po telefon


W tych szkołach uczniowie coraz rzadziej sięgają po telefon18.03.2019 r.


Pracownicy oraz uczniowie rumskich placówek oświatowych nie ograniczają się wyłącznie do realizacji programu nauczania. W ostatnich miesiącach na terenie Szkół Podstawowych numer 1 i 10 wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań, które doceniają zarówno najmłodsi, jak i rodzice. Wszystko po to, by podczas szkolnych przerw uczniowie coraz rzadziej sięgali po smartfony.

Jedną z nowinek, wprowadzonych przez kadrę Szkoły Podstawowej numer 10, są edukacyjne naklejki, które pojawiły się na schodach. Dzięki nim, uczniowie pokonujący stopnie, mogą nie tylko utrwalać sobie najważniejsze daty historyczne, ale i poznać zasady zdrowego stylu życia. Dyrekcja nie zapomniała również o przyjemnościach, zapewniając innowacje w postaci cymbergaja i piłkarzyków oraz udziału w różnorodnych przedsięwzięciach, takich jak filmowe wieczory czy ciekawe projekty edukacyjne.

Nowoczesne podejście widać także w codziennej pracy nauczycieli, na co najlepszym przykładem może być inicjatywa podjęta przez Katarzynę Naczk. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej integruje dzieci oraz przekazuje im dobrą energię poprzez nietypowe powitania. Wchodząc do klasy, uczniowie mogą wybrać, w jaki sposób chcą się przywitać z pedagogiem i kolegami: przytulając się, przybijając tzw. żółwika, podając dłoń lub przybijając piątkę. Filmik, który przedstawia tę zabawę, można zobaczyć na facebookowym profilu szkoły.

Innowacje, które zostały wprowadzone na terenie placówki, są odpowiedzią na potrzeby naszych uczniów – mówi Beata Kędzierska, dyrektor SP nr 10. – Zależy nam, aby dzieci rozwijały się nie tylko podczas zajęć edukacyjnych, ale również w czasie przerw międzylekcyjnych – podkreśla.

O potrzebach uczniów intensywnie myśli także kadra Szkoły Podstawowej numer 1. Podopieczni tej placówki od niedawna mogą w wolnych chwilach odpocząć na kanapach, czytając komiksy i tematyczne gazetki, grać w gry planszowe, a nawet gry stolikowe i podłogowe, takie jak „kółko i krzyżyk” czy słynne już „klasy”.

– Kontynuujemy zasadę nieużywania telefonów, co wiąże się z tym, że poszukujemy dla naszych dzieciaków i młodzieży zdrowych oraz atrakcyjnych alternatyw. Nowe miejsca są tak atrakcyjne, że obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy – zaznacza Arkadiusz Skrzyński, dyrektor SP nr 1. – Marzy nam się jeszcze stworzenie różnego rodzaju haseł na schodach, a dla młodszych podłogowego abecadła. Motywacja do podejmowania działań rośnie, gdy widzi się uśmiech i słyszy słowa zadowolenia ze strony uczniów. W miarę możliwości będziemy rozszerzać nasze działania – podsumowuje.

„Jedynka” uczestniczy również w licznych projektach, których celem jest m.in. zachęcenie najmłodszych do wspólnej zbiórki elektrośmieci, wymiana kulturowa ze szkołą w Tajlandii oraz pomoc w zakupie szczepionek dla dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń