Niedziela, 05 lutego 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Wakacje rumskich karateków z KSK Sakura


Wakacje rumskich karateków z KSK Sakuraf22.08.2022 r.

Wakacje rumskich karateków z KSK Sakura

Wakacje to zwyczajowo czas odpoczynku i relaksu, ale nie dla wszystkich. Sportowcy KSK Sakura Rumia w tym okresie nie odkładają karateg (kimon) do szaf ani nie odwieszają pasów. Wykorzystując warunki pogodowe i letnią aurę (oraz fakt, iż mogą więcej czasu poświecić swojej sportowej pasji), trenują, dbając o utrzymanie formy i budując kondycję. Ma to kluczowe znaczenie w kolejnym sezonie startowym.

Wakacyjna aktywność w klubie to przede wszystkim treningi, obozy sportowe organizowane dla różnych grup wiekowych oraz stopni zaawansowania, zagraniczne zawody i seminaria treningowe oraz zgrupowanie kadry wojewódzkiej karate WKF-u.

Najmłodsi karatecy mieli tego lata możliwość uczestniczenia w obozie letnim w Nożynie (pow. bytowski), gdzie pod czujnym okiem starszej kadry brali udział w różnych sportowych aktywnościach. Gry i zabawy w terenie, spacery wokół jeziora, wizyty w świecie trampolin czy w aquaparku – to wszystko przeplatało regularne treningi karate. Poranne zaprawy po wschodzie słońca, kurtyny wodne w upalne dni czy egzotyczne owady to atrakcje, które czekały na małych sportowców.

Starsi zawodnicy przez 10 dni przebywali w Gołkowicach Górnych (woj. małopolskie), gdzie mogli trenować w towarzystwie innych karateków z zaprzyjaźnionych dwóch pomorskich klubów. Codzienne treningi kata i kumite, biegi na Jaworzynę Krynicką i inne szczyty Beskidu Sądeckiego, spacery po szlakach turystycznych czy zwiedzanie rezerwatów przyrody, takich jak Wąwóz Homole, sprzyjały budowaniu formy i kondycji. Nie brakowało wspólnych zabaw na kąpielisku czy też spacerów na punkt widokowy w Starym Sączu. Obóz zakończył się egzaminem na wyższe stopnie mistrzowskie.

W tym okresie nastoletni zawodnicy brali również udział w Youth League Karate w Chorwacji, gdzie reprezentowali Rumię, współzawodnicząc z prawie 2000 zawodników z 55 państw. Te rankingowe zawody pozwalają im zmierzyć się z młodzieżową światową kadrą karate. Jeden z seniorów KSK Sakura Rumia był także na zgrupowaniu organizowanym na Słowacji. Każdorazowo udział w zagranicznych imprezach wysokiej rangi pozwala rumskim karatekom zdobyć doświadczenie potrzebne w ich dalszej karierze sportowej.

Wakacje zostały zakończone mocnym akcentem, czyli zgrupowaniem kadry Pomorskiego Związku Karate WKF Shotokan, które miało miejsce w Łapinie (gm. Kolbudy). Siedmiodniowe spotkanie około 130 zawodników z 7 pomorskich klubów karate WKF-u polegało na wspólnych treningach oraz wymianie doświadczeń, czyli przygotowaniu się do zbliżającego sezonu. Reportaż z tego wydarzenia można było oglądać w TVP3 Gdańsk.

Wszystkich zainteresowanych karate lub chcących rozpocząć przygodę z tym sportem w KSK Sakura Rumia serdecznie zapraszamy od września na treningi, które odbywają się dla różnych grup wiekowych, między innymi w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 6, Szkole Podstawowej nr 8 i Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi. Do zobaczenia na tatami!

Tekst oraz zdjęcia nadesłał Andrzej Kostun, prezes Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia.
Trening zawodników Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia Trening zawodników Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia Trening zawodników Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia Rekreacja młodych karateków Rekreacja młodych karateków Rekreacja młodych karateków Rekreacja młodych karateków Spacer górski zawodników Spacer górski zawodników Zdjęcie grupowe karateków Zdjęcie grupowe karateków Zdjęcie grupowe karateków Trening zawodników Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń