Niedziela, 31 Maj 2020

Wejherowo zwycięzcą 9. regat TrójCup MTK


14.05.2018 r.


Siedem samorządowych załóg podjęło się rywalizacji w ramach 9. regat TrójCup MTK, organizowanych przez Stowarzyszenie Gmin Małe Trójmiasto Kaszubskie. Żeglarskie zmagania odbywały się w miniony weekend (12-13 maja) i zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Wejherowa. Regaty odbywają się cyklicznie, co roku, już od 9 lat. Dzięki tej inicjatywie samorządowcy mogą uczestniczyć w sportowej rywalizacji, odbywającej się na jednostkach szkoleniowych, służących na co dzień studentom Akademii Marynarki Wojennej. Z gdyńskiego portu wypłynęło 7 jachtów, a każdą gminę reprezentowała inna jednostka patronacka. Były to: Gdańsk, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Jastarnia oraz Hel. Zawody są więc okazją nie tylko do sportowej integracji, ale i nietypowej promocji gmin. Samorządowcy z Rumi, jako zeszłoroczni laureaci, byli w posiadaniu wędrującego z rąk do rąk pucharu i pełnili rolę organizatora. Ostatecznie puchar został przekazany drużynie z Wejherowa, zwycięzcom tegorocznej edycji.

Siedem samorządowych załóg podjęło się rywalizacji w ramach 9. regat TrójCup MTK, organizowanych przez Stowarzyszenie Gmin Małe Trójmiasto Kaszubskie. Żeglarskie zmagania odbywały się w miniony weekend (12-13 maja) i zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Wejherowa.

Regaty odbywają się cyklicznie, co roku, już od 9 lat. Dzięki tej inicjatywie samorządowcy mogą uczestniczyć w sportowej rywalizacji, odbywającej się na jednostkach szkoleniowych, służących na co dzień studentom Akademii Marynarki Wojennej.

Z gdyńskiego portu wypłynęło 7 jachtów, a każdą gminę reprezentowała inna jednostka patronacka. Były to: Gdańsk, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Jastarnia oraz Hel. Zawody są więc okazją nie tylko do sportowej integracji, ale i nietypowej promocji gmin.

Samorządowcy z Rumi, jako zeszłoroczni laureaci, byli w posiadaniu wędrującego z rąk do rąk pucharu i pełnili rolę organizatora. Ostatecznie puchar został przekazany drużynie z Wejherowa, zwycięzcom tegorocznej edycji.

 
Kalendarz wydarzeń