Wtorek, 04 Sierpień 2020

Wernisaż malarstwa Barbary Wojtanowskiej


31.01.2019 r.


Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi zaprasza 6 lutego o 18:00 na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wojtanowskiej. Wystawa potrwa do 28 lutego i będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny!

O autorce:

Barbara Wojtanowska: z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Kanada).

Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w  licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia „Jazowa”, m.in. „Inspiracje muzyką Chopina”, „Kraina na wodzie”, „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.

Należy do „Salonu Kobiet Twórczych” przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze. Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

Autorka o malarstwie: Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.

Kalendarz wydarzeń