Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Wernisaż malarstwa Magdaleny Limbach – „Jestem z ciszy”


31.08.2018 r.


Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 14 września o godzinie 18:30 na wernisaż malarstwa Magdaleny Limbach „Jestem z  ciszy”. Wstęp wolny.

Autorka krótko o wystawie:

Wystawa zaprezentowana w Miejskiej Bibliotece w Rumi (Stacji Kultura) pt. “Jestem z ciszy”  nawiązuje do osobistego doświadczenia – praktyki medytacji.  “Wsłuchujemy się w ciszę, aby usłyszeć swój wewnętrzny głos, zanurzyć się w przestrzeń braku znaczeń, odczuć tajemnice naszego istnienia.

Malarstwo jest mnie sztuką milczenia. I tu również zawarty jest kolejny paradoks, gdyż artysta środkami materialnymi, widzialnymi próbuje wyrazić to co niematerialne i pozawerbalne, stanowi zatem doskonałe połączenie ducha i materii”

W malarstwie interesuje mnie światło, kolor, materia malarska. W nieokreślonej, abstrakcyjnej przestrzeni, dużą rolę odgrywa światło, postać w moich obrazach jest jakby prześwietlona, tracąc swój cielesny wymiar. Światło staje się drogowskazem od złożoności form, zagubienia czy osamotnienia i kieruje w stronę transcendencji czy sacrum.

Autorka krótko o sobie:

Ukończyłam Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom w pracowni Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego w 1998. Poza malarstwem zajmuję się grafiką wydawniczą, oraz prowadzę warsztaty artystyczne.

W centrum moich malarskich poszukiwań znajduje się człowiek, a przede wszystkim jego tęsknota za tym, co przekracza widzialny wymiar świata.

Kalendarz wydarzeń