Czwartek, 04 Czerwiec 2020

Wielki Przejazd Rowerowy 2018


06.06.2018 r.


Zachęcamy do udziału w 22. Wielkim Przejeździe Rowerowym. Doświadczenie minionych lat wskazuje, że to cykliczne wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Rumi, Redy, Wejherowa i całej metropolii. W finale uczestniczy nawet do 12 tysięcy uczestników. 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia:

W niedzielę, 10 czerwca 2018 – wyrusza XXII Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej. Jak co roku, uczestnicy będą wspólnie świętować, zachęcając do użytkowania roweru – jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu.

Udział we wszystkich wydarzeniach XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest bezpłatny.

W tegorocznej, 22. edycji WPR pojadą cztery peletony:

– Peleton Tczewski, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,

– Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska,

– Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek XXII WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach), a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się z Peletonami – Tczewskim oraz Kartuskim), aby po krótkim postoju na ulicy Rajskiej wspólnie wyruszyć w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem,

– Peleton Północny, czyli startujący w Wejherowie, jadący przez Redę, Rumię i Gdynię.

Połączone Peletony: Tczewski, Kartuski i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym.

PELETON PÓŁNOCNY  Harmonogram. 

(Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Sopot -> Sopockie Błonia)

Wejherowo – Plac Jakuba Wejhera
9:40 Zbiórka,  9:55 Wyjazd

Reda – Cechowa/Gdańska (koło King Burger)
10:35 Zbiórka,    10:45 Wyjazd

Rumia – Starowiejska/Dworzec PKP
11:15 Zbiórka,  11:25 Wyjazd

Gdynia – Skwer Kościuszki – na wysokości ORP Błyskawica
12:00 Zbiórka
12:15 – 12:45 Debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej  12:50 Wyjazd

Sopot – skrzyżowanie Niepodległości/Podjazd ok. 13:40 Dołączenie do peletonu w ruchu

Sopot/Gdańsk – Droga Zielona
ok. 13:50 spotkanie peletonów: Północnego i połączonych peletonów: Tczewskiego, Kartuskiego i Gdańskiego

Sopot finał XXII WPR – Sopockie Błonia ul. Polna ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów

14:15 – 16:30 Wielki Finał XXII WPR pełen atrakcji (m.in. konkurs na najlepsze przebranie, loteria szprychówkowa, Złote i Srebrne Szprychy, rozstrzygnięcie rywalizacji w ramach Firmowego Przejazdu Rowerowego,  zjazd foodtrucków).

 

Niektóre atrakcje 22. WPR 2018:

Loteria szprychówkowa

W niedzielę 10 czerwca na wszystkich miejscach zbiórek będzie można zdobyć szprychówki, czyli barwne, numerowane karty pamiątkowe Wielkiego Przejazdu Rowerowego – cegiełki na organizację WPR (od 2 zł). Oprócz tego, że jak sama nazwa wskazuje, można je wpleść pomiędzy szprychy i przyozdobić rower, można przy odrobinie szczęścia, dzięki nim wygrać jedną z wielu nagród. Główną nagrodą jest rower, ale oprócz niego czekają jeszcze dziesiątki innych nagród. Losowanie szczęśliwych numerów odbędzie się podczas finału WPR na Sopockich Błoniach.

Konkurs na przebranie

Wielki Przejazd Rowerowy to doroczne święto pomorskich rowerzystów. Jazda rowerem to czysta fantazja, a w święto rowerzystów, jakim jest Wielki Przejazd Rowerowy, to fantazja do kwadratu. Czemu przy tej okazji nie zaprezentować się niecodziennie? Nasz konkurs na najlepsze przebranie roweru i rowerzysty to szansa na wygraną nowego roweru!

Choć nagrody główne są tylko dwie – otrzymają je dorosła osoba i jedno dziecko, warto spróbować –przewidujemy nagrody pocieszenia, a co najważniejsze – występując na scenie i tak zdobędziesz aplauz  i status celebryty w kręgach cyklistów.

Wśród zwycięzców poprzednich edycji konkursu było wiele niezapomnianych postaci takich jak: Truteń Gucio, Czołg T-34, Autobus Przegubowy czy wielki por.

Więcej szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia:

http://www.wpr2018.pl/

https://www.facebook.com/events/440323826380316/

Kalendarz wydarzeń