Środa, 08 Lipiec 2020

Wyjaśnienie dotyczące bezpłatnych przejazdów dla uczniów


08.02.2019 r.

W związku z sygnałami płynącymi od mieszkańców Rumi, dotyczącymi przede wszystkim mandatów wystawianych przez kontrolerów na linii 9 MZK Wejherowo za brak ważnego biletu, przypominamy o zasadach bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży zamieszkałych w Rumi. OPERATOR ZKM GDYNIA  

  1. Uczniowie do ukończenia 20 roku życia (licząc do 31 grudnia, nie dotyczy studentów), z adresem zamieszkania w Rumi, na podstawie legitymacji szkolnej, mogą podróżować bezpłatnie liniami: J, R, 84, 85, 86, 87, 173, 383, 288 i N30 obsługiwanymi autobusami ZKM Gdynia.
  2. Uprawnienie dotyczy wyłącznie przejazdów na terenie Rumi, we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem lipca i sierpnia każdego roku.
  3. Uprawnienie nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów poza granice Rumi, czyli do Redy i Wejherowa (linią J), do Gdyni (liniami: R, 173, 288 i N30) do gmin Kosakowo i Wejherowo (liniami: 86, 173 i 288).
  4. Dzieci do ukończenia 7. roku życia (licząc do 31 grudnia), na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka mogą podróżować bezpłatnie wszystkimi autobusami i trolejbusami w sieci ZKM Gdynia we wszystkie dni tygodnia w skali roku.

  OPERATOR MZK WEJHEROWO  

  1. Bezpłatne przejazdy są tylko dla dzieci do lat 4 na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka, w pozostałych przypadkach trzeba mieć bilet ulgowy lub normalny. Dotyczy to przede wszystkim linii autobusowej nr 9 obsługiwanej przez autobusy MZK Wejherowo na trasie Rumia Dworzec PKP – Reda Pieleszewo Karłowicza.
  2. Uczniowie z adresem zamieszkania w Rumi: ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nie mają uprawnień do bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Wejherowo.
  3. Uczniowie na podstawie legitymacji szkolnej mogą podróżować liniami MZK Wejherowo tylko na podstawie biletu ulgowego i lub wejherowskiej karty elektronicznej wydanej przez MZK Wejherowo.
  4. Dzieci w wieku od 4. do 7. roku życia, bez względu na adres zamieszkania, na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka, mogą podróżować liniami MZK Wejherowo tylko na podstawie biletu ulgowego lub wejherowskiej karty elektronicznej wydanej przez MZK Wejherowo.
  5. Dzieci do ukończenia 4. roku życia, na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka, mogą podróżować bezpłatnie wszystkimi autobusami w sieci MZK Wejherowo, we wszystkie dni tygodnia w skali roku roku.

WAŻNE DLA WSZYSTKICH OSÓB

  • W autobusach MZK Wejherowo NIE OBOWIĄZUJĄ BILETY JEDNORAZOWE ZKM Gdynia, wyjątkiem są bilety metropolitarne, które obowiązują u obu przewoźników.
Kalendarz wydarzeń