Czwartek, 04 Czerwiec 2020

XIV zawody lekkoatletyczne „Przez ruch do zdrowia”


25.05.2018 r.


Pomimo, że poranek 22 maja zapowiadał się deszczowo i organizatorzy imprezy głowili się nad tzw. wyjściem awaryjnym, to słońce przybyło jednak z pomocą i rozgoniło ciemne chmury. Świeciło dumnie i rozgrzewało uczestników XIV zawodów lekkoatletycznych „Przez ruch do zdrowia” – jedynej tego typu imprezy sportowej dla uczniów z niepełnosprawnościami w naszym regionie, której pomysłodawczynią, a jednocześnie osobą odpowiedzialną za przebieg zmagań, jest nauczycielka SP nr 6 w Rumi – pani Renata Base. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem w tym roku objął poseł na sejm Jan Klawiter.

Zawody, które organizowane są przez Urząd Miasta Rumia, MOSiR Rumia i Szkołę Podstawową nr 6 w Rumi, nie ustępują w niczym prawdziwej olimpiadzie. Jak to podczas przebiegu igrzysk bywa, odbył się uroczysty przemarsz drużyn ze szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych z Gdyni, Wejherowa, Pucka i Rumi.

Na czele pochodu szli wytrawni sportowcy: Grzegorz Grinholc, wicemistrz Polski Masters w chodzie sportowym na dystansie 10 km i pan Robert Plichta, paraolimpijczyk, który na igrzyskach w Pekinie niósł ogień olimpijski. Hymn Polski dumnie wybrzmiał z ust uczestników i kibiców, a flaga łopotała dopingująco.

Zawodnicy startowali w wielu konkurencjach sportowych: np. biegach czy rzutach piłką. Nie zabrakło też uroczystej oprawy – było podium dla zwycięzców, medale, dyplomy, wyróżnienia oraz upominki dla każdego z uczestników.

Podczas zawodów młodzi sportowcy przestrzegali zasady fair play, bo nie zwycięstwo było tu głównym celem. Ważniejsze były wspólna zabawa, rywalizacja na miarę możliwości i podejmowanie wyzwań.

 

Kalendarz wydarzeń