Środa, 23 Wrzesień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Z okazji Bożego Ciała dadzą koncert


Z okazji Bożego Ciała dadzą koncertf04.06.2019 r.

Z okazji Bożego Ciała dadzą koncert

Już po raz piąty, z okazji Bożego Ciała, na terenie boiska przy ul. Bukowej 7 w Rumi odbędzie się koncert „Bogu Chwała”. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek (20 czerwca) o godzinie 18:00 i potrwa do 21:00. Publiczność oraz muzycy będą mogli wspólnie udowodnić, że modlitwa to nie tylko skupienie i szept, ale również radość i śpiew. Ze sceny wybrzmią więc liczne pieśni uwielbienia.

– To już piąta edycja koncertu, którego organizatorem jest specjalnie do tego celu powołane Stowarzyszenie Na Rzecz Ewangelizacji i Krzewienia Kultury Chrześcijańskiej „Bogu Chwała!” – tłumaczy Krzysztof Gatz, prezes zarządu stowarzyszenia. – Koncert jest naszą odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji „na ulice”, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę. Stąd nasza obecność nie w przestrzeni sakralnej, ale właśnie na boisku, na dużej scenie z profesjonalną oprawą – dodaje.  

Na scenie będzie można usłyszeć piosenki uwielbienia w wykonaniu Chóru „Bogu Chwała!” z zespołem, dziecięcego chórku „Dzieci Chwały” oraz solistów: Joanny Knitter, Kingi Pruś, Krzysztofa Majdy i Szymona Reszki. Chór przygotowywała i nim pokieruje Weronika Korthals. Zespołem instrumentalnym kieruje Mirosław Hałenda, który jest również autorem wszystkich aranżacji dla chóru. Z kolei aranżacje piosenek dla dzieci przygotował i wykona Bartłomiej Chytła. Modlitwę poprowadzą ks. Mariusz Świerczyński i ks. Krystian Wilczyński.

Wydarzenie będzie także okazją do indywidualnej modlitwy i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji oraz kapłanami.

Patronatem honorowym koncert objęli: arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, starosta wejherowski Gabriela Lisius, burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

Koncert stanowi oddolną inicjatywę, której co roku podejmują się mieszkańcy Rumi, Redy oraz okolic, odpowiadający za organizację śpiewu w lokalnych parafiach. Wydarzenie nawiązuje do tradycyjnych obchodów chrześcijańskich, będąc jednocześnie ich radosną odsłoną.

 

Kalendarz wydarzeń