Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zawodnicy z Rumi w czołówce Mistrzostw Polski

Zawodnicy z Rumi w czołówce Mistrzostw Polski22.05.2018 r.

Rumia po raz drugi gościła najlepszych zawodników w kraju w ramach Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim. Zmagania przyciągnęły 230 sportowców, reprezentujących kilkadziesiąt klubów. Mistrzostwa rozgrywano pod szyldem Polskiego Związku Triathlonu.

Duathlon jest wielobojową wytrzymałościową dyscypliną sportową, składającą się z biegu, jazdy na rowerze i ponownie biegu, bez przerwy na odpoczynek. Dyscyplina uprawiana jest przez specjalistów i wykorzystywana także przez triathlonistów jako trening, doprowadzający do formy na wiosnę.

Zawody, które odbywały się w minioną sobotę (19 maja) w Rumi, składały się z trzech wyścigów: pierwszy dedykowany był amatorom, drugi młodzikom i juniorom młodszym, a trzeci elicie, młodzieżowcom i juniorom starszym.

W zmaganiach wystartowało ponad 230 zawodników, reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju. Mieszkańcy Rumi i zawodnicy UKS Tri-Team Rumia wystartowali we wszystkich trzech wyścigach, odnosząc sukcesy. Główne wyścigi MP wygrali obrońcy tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku: Marta Łagownik z UKS Dwójka Morena Gdańsk oraz przedstawiciel gospodarzy Kacper Stępniak z UKS Tri-Team Rumia.

Zawody w rywalizacji męskiej elity stały na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy bieg zawodnicy pokonali prędkością około 3’02” na km, podczas jazdy na rowerze stawka uległa jednak redukcji. Drugi bieg i całe zawody, już z rezerwą, wygrał Kacper Stępniak z prędkością 3’08” na km. Na podium znalazł się również Piotr Ławicki z MKS Polkowice, a stawkę zamknął klubowy kolega zwycięzcy – Jacek Krawczyk.

W rywalizacji kobiet w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk), która dotarła na metę przed Roksaną Słupek z UKS Tri-Team Rumia i Aleksandrą Jędrzejewską z AZS Katowice.

W sporcie kwalifikowanym Polski Związek Triathlonu rozdał 10 kompletów medali, z czego aż 7 przypadło wyczynowej sekcji UKS Tri-Team Rumia. Tytuł mistrzowski w kategorii wiekowej 30-34 lata amatorek zdobyła także mieszkanka Rumi – Katarzyna Komorowska.

Mistrzostwa zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia we współpracy z Polskim  Związkiem Triathlonu i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rumi. Wsparcie finansowe zapewnił Urząd Miasta Rumi oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Organizację wspomogli też wolontariusze z Fundacji Miasta Sportu.