Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ze ściętych drzew stworzyli nowych mieszkańców parku


Ze ściętych drzew stworzyli nowych mieszkańców parku27.05.2019 r.


Już niedługo w rumskim parku Żelewskiego pojawią się nietypowe ozdoby. Spacerując po alejkach będzie można spotkać między innymi wilki, orła, sowy, wiewiórkę, jeże, dzika oraz niedźwiedzie. Ozdobne zwierzęta stanowią efekt rzeźbiarskiego pleneru, który odbywał się w minionym tygodniu.

Organizacja przedsięwzięcia była pomysłem radnej Teresy Jałochy, przewodniczącej Komisji Kultury poprzedniej kadencji. Prace nad rzeźbami trwały od środy do piątku (22-24 maja). Obróbki drzew, których wycinka była konieczna ze względu na remont bieżni przy stadionie MOSiR, podjęło się sześcioro rzeźbiarzy.

Pomysł pojawił się już jakiś czas temu, a teraz udało się go zrealizować. Obecnie rzeźby są konserwowane i najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu na stałe zamieszkają w parku – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi. – Park Żelewskiego to płuca dzielnicy, w której mieszka około 30% mieszkańców całego miasta. Inwestujemy więc po to, by spędzanie tu czasu z rodziną było jeszcze przyjemniejsze – podsumowuje.

 


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń