Środa, 10 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 2022


Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 2022f27.07.2022 r.

Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 2022

W lipcu postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z transportem, rekreacją i oświatą. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu.

Budowa węzła integracyjnego Janowo

Trwa budowa parkingu przy ul. Gdańskiej – pomiędzy ul. Janowską a Świętojańską – oraz kładki dla pieszych nad ul. Gdańską. W tunelu prowadzone są prace związane z wykonaniem elewacji ścian oraz budową chodnika, ścieżki rowerowej i jezdni.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Budowa węzła integracyjnego Centrum

Wykonawca przygotowuje się do realizacji inwestycji, roboty budowlane mają się rozpocząć w wakacje.  W pierwszej kolejności nastąpi przebudowa ronda im. harcmistrza Alojzego Voigta, które do tej pory uniemożliwiało zjazd na parking Castoramy. Równolegle ruszy remont odcinka ul. Starowiejskiej – od dworca kolejowego do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Modernizacja orlika przy ul. Świętopełka

Wykonawca zdemontował starą nawierzchnię boiska (sztuczną trawę) i wymienił oświetlenie na LED-owe. Trwa wymiana ogrodzenia oraz profilowanie podbudowy.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego

Wykonawca zakończył demontaż ogrodzenia, montaż prefabrykatów ostatniej kondygnacji, prace betoniarskie na klatce schodowej oraz wykonał pokrycie dachu z papy termozgrzewalnej.

Postępuje montaż instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, stolarki okiennej oraz wentylacji. Równolegle przygotowywane jest ogrzewanie podłogowe, a ściany i sufity są wykańczane. Wykonywana jest też droga pożarowa, zjazd i chodniki prowadzące do budynku.

W nowym skrzydle szkoły znajdą się m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty oraz świetlica.

Inwestycja realizowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Budowa ul. Harcerskiej i fragmentu ul. Skarpowej

Postępuje budowa nawierzchni jezdni i chodników na ul. Skarpowej oraz na ul. Harcerskiej – na odcinku od ul. Korczaka do ul. Skarpowej.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Rewitalizacja Góry Markowca

Trwają prace związane z realizacją pomostu widokowego, wykonawca montuje barierki i podesty. Wszystkie działania powinny się zakończyć w listopadzie tego roku.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Rewitalizacja osiedla Zagórze

Trwają prace poprawkowe i odbiory techniczne. W najbliższych tygodniach rewitalizacja osiedla zostanie zakończona.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Skansen fortyfikacji na Górze Markowca

Dokumentacja projektowa została złożona w Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Urzędnicy czekają na wydanie opinii przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Celem inwestycji, realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest m.in. renowacja schronu dalmierza, odbudowa ziemianki, a także konserwacja drugowojennych fortyfikacji.

Budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych

Trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę centrum przy ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, urzędnicy przygotowują projekty techniczne i kosztorysy.

W nowo utworzonym centrum opiekuńczo-mieszkalnym będą do dyspozycji 23 miejsca dla osób o specjalnych potrzebach oraz pomieszczenia dla personelu. W budynku znajdzie się m.in. jadalnia, sala warsztatowa, pokój wyciszenia, gabinet psychologa oraz pokoje 1- i 2-osobowe. Celem przedsięwzięcia jest pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom.

Mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych

Inwestycja polega na zakupie dwóch lokali na rynku pierwotnym, wykończeniu ich pod klucz, wyposażeniu i przekazaniu do dyspozycji mieszkańców ze specjalnymi potrzebami. Z obu mieszkań będzie mogło korzystać jednocześnie 7 osób.

Mieszkania chronione są formą wsparcia, która umożliwia osobom z niepełnosprawnościami, opuszczającym pieczę zastępczą czy seniorom integrację społeczną, rozwój i prowadzenie samodzielnego życia.

Szacowany koszt inwestycji to blisko 1,4 mln zł, z czego 80% pokryje zdobyte dofinansowanie. Mieszkania chronione mają zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń