Środa, 24 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ziaja Grand Prix Wybrzeża o puchar Dziennika Bałtyckiego w Tenisie Ziemnym

Ziaja Grand Prix Wybrzeża o puchar Dziennika Bałtyckiego w Tenisie Ziemnym24.05.2017 r.

W dniach 20-21 maja 2017 na kortach TKKF ORZEŁ w Rumi, odbył się czwarty turniej  Ziaja Grand Prix Wybrzeża o puchar Dziennika Bałtyckiego w Tenisie Ziemnym i pierwszy Grand Prix Rumi.

W zawodach uczestniczyło 31 zawodników z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Redy, Rumi, Tczewa, Elbląga, Kaliningradu.

Pogoda sprzyjała uczestnikom turnieju, a było na co popatrzeć. Pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie.

Karolina Cerowska z Tczewa po bardzo dobrej grze –  prezentując ofensywny tenis ,  pokonała Rafała Chromińskiego  2/6 6/0 6/4. Karolina sklasyfikowana jest na 16 miejscu w Polsce  w kategorii juniorek. Rumianin  Szymon Wiśniewski dotarł do półfinału  w którym po trzysetowym pojedynku przegrał z Robertem Kozakiewiczem  z Gdańska 6/0 3/6 2/6.

W finale  Robert Marszałek z Gdańska  po dobrej grze pokonał Roberta Kozakiewicza  6/3 6/4.