Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ziemowit Werra ponownie najlepszy


Ziemowit Werra ponownie najlepszy05.12.2023 r.

Ziemowit Werra (na najwyższym stopniu podium, w środku) z nagrodami za zwycięstwo w Grand Prix Polski w Kartingu Halowym, fot. Maciej Werra

Rumianin Ziemowit Werra wygrał Grand Prix Polski w Kartingu Halowym, powtarzając w ten sposób swój sukces sprzed roku. Młody kierowca nie miał sobie równych na Torze Kormoran w Olsztynie zarówno w kategorii juniorskiej, jak i open.

Do już długiej i imponującej listy swoich indywidualnych sukcesów teraz 14-latek z Rumi dopisał kolejny: zdobycie Grand Prix Polski 2023 w Kartingu Halowym. To wygrana o tyle znacząca, że Ziemowit Werra okazał się najszybszy nie tylko w rywalizacji juniorów do 16. roku życia, ale jednocześnie nie miał sobie równych także w kategorii Open, ścigając się ze starszymi od siebie zawodnikami.

 

Udany powrót na olsztyński tor

Rywalizacja o krajowe Grand Prix odbyła się w sobotę 2 grudnia na olsztyńskim Torze Kormoran. Kierowcy wzięli udział w dwóch etapach zmagań, zaczynając od kwalifikacji. W przypadku młodego kierowcy z Rumi – wyjątkowo udanych.

– Były to bardzo dobre zawody w moim wykonaniu. Zakwalifikowałem się do finału już w pierwszej rundzie – mówił Ziemowit Werra w rozmowie z TVP Olsztyn.

Dla Ziemowita ostatni sukces to też udany powrót na olsztyński tor kartingowy – rok temu świętował zwycięstwo w tym samym miejscu. Wówczas, w grudniu 2022 roku, w Grand Prix Polski w Kartingu Halowym Werra zwyciężył również w kategoriach seniorskiej oraz juniorskiej. Za tegoroczne zwycięstwo będzie mógł skorzystać z przygotowanej przez organizatorów nagrody, czyli przejażdżki rajdowym Fordem Fiestą WRC2.

 

Młody mistrz kartingu

Przypomnijmy, że pomimo młodego wieku 14-letni Ziemowit Ferra do tej pory m.in. zostawał liderem światowego rankingu juniorów Sodi W Series, dwukrotnie z rzędu świętował też mistrzostwo kraju w kartingu halowym kategorii Mini (do lat 14). Wszystko zaczęło się od fascynacji startami Roberta Kubicy. Młody kierowca rozpoczął regularne treningi kartingowe w 2019 roku i szlifuje swoje umiejętności najczęściej na torach w Sopocie, Gdańsku, Człuchowie czy Chojnicach.

Więcej o sukcesach i kartingowej pasji Ziemowita Werry można przeczytać we wcześniejszych publikacjach na stronie miasta.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń