Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zorganizowali rajd, by znaleźć potencjalnych dawców szpiku


Zorganizowali rajd, by znaleźć potencjalnych dawców szpiku18.06.2019 r.


Za nami IV Rumski Rajd „W drodze po szpik”, dzięki któremu do bazy potencjalnych dawców szpiku dołączyło 40 osób. Jak podkreślają organizatorzy akcji, jest to duży sukces.

Głównym celem wydarzenia, które odbywało się 15 czerwca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, jest szerzenie świadomości na temat nowotworów krwi. W ramach rajdu chętni mogli także się zarejestrować w bazie Fundacji DKMS. Akcji towarzyszył przejazd i wystawa klasycznych pojazdów oraz rodzinny piknik. Uczestnicy mogli również spróbować szczęścia w loterii oraz skorzystać z atrakcji towarzyszących.

Chcemy ogromnie podziękować osobom, które dołączyły do bazy dawców, a także właścicielom samochodów, którzy zawitali do Rumi, by ubarwić ten dzień. Dziękujemy także mediom, które nagłośniły akcję. Największe podziękowania należą się jednak wolontariuszom, bez których nie byłoby tej akcji – podkreślają organizatorzy rajdu: Adam Januszewski oraz Michał Gaj.

Rumski Rajd „W drodze po szpik” to charytatywny rajd o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Inicjatywa ma zachęcić odbiorców, by rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Wydarzenie stanowi również podziękowanie dla wszystkich, którzy swój szpik już oddali, dając drugiemu człowiekowi szansę na powrót do zdrowia.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń