Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

119 sportowców i trenerów nagrodzonych przez burmistrza


119 sportowców i trenerów nagrodzonych przez burmistrza04.03.2024 r.

Grupa nagrodzonych z wiceburmistrzem Rumi Arielem Sinickim (z lewej) oraz dyrektor MOSiR-u Jolantą Król (z prawej)

Wygrywali turnieje i stawali na podium Mistrzostw Polski w swoich dyscyplinach, a przed nimi najprawdopodobniej jeszcze kolejne sukcesy. Łącznie 119 osób z Rumi – zawodników, zawodniczek oraz trenerów – otrzymało nagrody burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku. Łączna pula nagród dla lokalnych ludzi sportu to aż 90 tysięcy złotych.

Są w wojewódzkiej i ogólnopolskiej czołówce lekkoatletycznych konkurencji, wspólnie ze swoimi zespołami stają na turniejowych podiach w sportach drużynowych, a także startują z sukcesami w sportach walki, kategoriach tanecznych czy wielu innych dyscyplinach sportu.

Na co dzień tworzą rumski sport, rozwijając swoją pasję i zarażając nią kolejne osoby.

 

Rok obfitował w sportowe sukcesy

Sportowców z Rumi, którzy miniony 2023 rok mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych i dopisali w nim na swoje konta kolejne znaczące sukcesy zebrało się łącznie 119 109 zawodników oraz 10 trenerów. Tyle wniosków o nagrodę burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe pozytywnie rozpatrzyła sześcioosobowa, miejska komisja.

Każdy z nagrodzonych, poza docenieniem swoich wyników, otrzymał też nagrodę finansową, która pomoże stawiać kolejne kroki na sportowych arenach. Na ten cel miasto przeznaczyło łącznie 90 tysięcy złotych.

Część nagrodzonych sportowców z wiceburmistrzem Arielem Sinickim (z lewej) i dyrektor MOSiR-u Jolantą Król (z prawej)

Wszyscy laureaci odebrali swoje nagrody w poniedziałek 4 marca, podczas symbolicznej uroczystości na antresoli hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Nagrodzonym w imieniu burmistrza gratulowali jego zastępca Ariel Sinicki oraz dyrektor MOSiR-u Jolanta Król.

Poniżej pełna lista nagrodzonych przez burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku.

 

SPORTOWCY

  • Martyna Karwowska (lekkoatletyka – pchnięcie kulą, KS Podlasie Białystok)
  • Antoni Gowiński (lekkoatletyka – biegi, Rumski Klub Sportowy)
  • Dominika Budzyńska (lekkoatletyka – biegi, Rumski Klub Sportowy)
  • Julia Kulikowska (lekkoatletyka – biegi, Rumski Klub Sportowy)
  • Daria Domżalska (lekkoatletyka – biegi przełajowe, Rumski Klub Sportowy)
  • Sara Urbaniak (lekkoatletyka – biegi, Rumski Klub Sportowy)
  • Magdalena Maj (lekkoatletyka – biegi, Rumski Klub Sportowy)
  • Artur Pranczk (rugby, RC Arka Rumia)
  • Damian Szymański (rugby, RC Arka Rumia)
  • Bartosz Milewski (rugby, RC Arka Rumia)
  • Szymon Bogdanis (rugby, RC Arka Rumia)
  • Fabian Przychodzień (rugby, RC Arka Rumia)
  • Jakub Hadam (rugby, RC Arka Rumia)
  • Piotr Marek (rugby, RC Arka Rumia)
  • Jan Krużycki (judo, UKS Galeon Gdynia)
  • Nadia Dziadko (judo, UKS Simba Judo Reda)
  • Krzysztof Kaczyński (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Małgorzata Kirszling (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Małgorzata Hildebrandt (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Zuzanna Kreft (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Jarosław Bisewski (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Bartosz Bisewski (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Robert Czerwionke (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Borys Jamrozik (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Malwina Buraczewska (pływanie artystyczne, KS Delfin Gdynia / SPA Aquaart)
  • Małgorzata Paczoska (pływanie artystyczne, WKS Flota Gdynia)
  • Karolina Szalast (pływanie / triathlon, UKS Tri-Team Rumia)
  • Julia Kaźmierkiewicz (siatkówka / siatkówka plażowa, APS Rumia)
  • Lena Fierek (siatkówka / siatkówka plażowa, APS Rumia)
  • Kacper Orzechowski (piłka nożna, Lech Poznań)
  • Zofia Posańska (piłka nożna, Checz Gdynia)
  • Julia Posańska (piłka nożna, Checz Gdynia)
  • Bartosz Skrodzki (piłka nożna, SI Arka Gdynia)
  • Małgorzata Papierowska (piłka nożna, Checz Gdynia)
  • Kinga Boszk (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Zofia Muchewicz (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Martyna Fiertek (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Agata Senwicka (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Filip Jędrzejewski (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Zuzanna Warnke (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Maja Dulas (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Marika Wysocka (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Zuzanna Mitura (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Nina Rogowska (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Lidia Zdrojewska (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Julia Leszczyńska (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Karolina Szreder (jazda figurowa na rolkach, KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Agata Cichosz (taniec, R&D Studio Tańca Spin)
  • Maja Bryszewska (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Marta Bryszewska (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Julia Cnota (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Anna Kossowska (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Grzegorz Pawełek (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Anna Trawińska (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Aniela Gawryś (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Lena Roszkowska (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Blanka Pawlik (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Maja Mikucka (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Maja Herbasz (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Oliwia Stenka (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Amelia Siedliska (taniec, UKS Masta Dance Rumia)
  • Lena Czajkowska (taniec, R&D Spin Rumia)
  • Malena Littwin (taniec, R&D Spin Rumia)
  • Sandra Pionk (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Liwia Ciechelska (taniec, UKS Masta Dance Rumia)
  • Paulina Jarosiewicz (taniec, UKS Masta Dance Rumia)
  • Marta Wirkowska (taniec, R&D Spin Rumia)
  • Natalia Kotarba (taniec, UKS Masta Dance)
  • Daria Kamińska (taniec, UKS Masta Dance)
  • Kamila Klimek (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Dorota Bakuła (taniec, R&D Spin Rumia)
  • Natalia Kuffel (taniec, UKS Masta Dance Rumia)
  • Zuzanna Wowak (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Kornelia Reglińska (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Alicja Białk (taniec, R&D Spin Rumia)
  • Blanka Mierzejewska (taniec, R&D Spin Rumia)
  • Martyna Bieniek (taniec, UKS Masta Dance Rumia)
  • Małgorzata Osiowy (taniec, Spin MOSiR Rumia)
  • Marta Hebel (taniec / rugby, Creative Dance Rumia)
  • Martyna Maciejewska (taniec, TKS Fala)
  • Wojciech Wiśniewski (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Laura Muchewicz (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Maksymilian Rogacki (taniec / jazda figurowa na rolkach, Creative Dance Rumia / KJF Spin on Rolls Rumia)
  • Wojciech Mateja (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Natasza Kułakowska (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Mateusz Rosiek (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Kornelia Szymańska (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Antonina Pierścieniak (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Damian Kierznikiewicz (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Artur Strzyżewski (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Kinga Mączka (gimnastyka artystyczna, Fundacja Boomerang)
  • Michelle Urzykowski (żeglarstwo, Sopocki Klub Żeglarski)
  • Antonina Wnuk (badminton, Sportowa Politechnika Gdańska)
  • Jan Bigus (kolarstwo, Trek Gdynia)
  • Karol Matukiewicz (wędkarstwo / szachy / koszykówka / piłka nożna / biegi)
  • Ziemowit Werra (karting, Top 1 Karting)
  • Kyrylo Popovych (ratownictwo, Sekcja Ratownictwa Sportowego Rumskiej Drużyny WOPR)
  • Zofia Pakur (jeździectwo, Pomorski Związek Jeździecki)
  • Marcelina Głaszcz (strzelectwo sportowe, WKS Śląsk Wrocław)
  • Jan Duklas (wędkarstwo sportowe, Koło PZW nr 68 w Pucku)
  • Antonina Krzyżak (jeździectwo, KLU Jeździecki Majestic Horses)
  • Marta Klimek (podnoszenie ciężarów, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych Apollo)
  • Natalia Dawidowska (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)
  • Bartłomiej Ogdowski (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)
  • Michał Bielecki (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)
  • Kornelia Nowicka-Bielecka (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)
  • Marta Bielecka (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)
  • Antonia Roman (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)
  • Adam Krefft (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)

 

TRENERZY

Laureaci nagród dla trenerów

  • Maciej Szymański (lekkoatletyka, Rumski Klub Sportowy)
  • Tadeusz Pepliński (lekkoatletyka, Rumski Klub Sportowy)
  • Waldemar Szwichtenberg (rugby, RC Arka Rumia)
  • Arkadiusz Skrzyński (rugby, RC Arka Rumia)
  • Andrzej Kostun (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Rafał Brodecki (karate, KS Karate Sakura Rumia)
  • Robert Sawicki (siatkówka, APS Rumia)
  • Inga Guschinska (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Paweł Muchewicz (taniec, Creative Dance Rumia)
  • Wioletta Konkol-Klimczak (bieg na orientację, UKS Siódemka Rumia)
Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u - przemawia wiceburmistrz Rumi Ariel Sin... Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u - przemawia dyrektor MOSiR-u Jolanta Kró... Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u Wręczenie nagród burmistrza Rumi za osiągnięcia sportowe w 2023 roku na antresoli hali MOSiR-u

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń