Wtorek, 27 Październik 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Komunikaty


Transmisja online z otwarcia ofert – systemy fotowoltaiczne

Transmisja online z otwarcia ofert – systemy fotowoltaiczne27.10.2020
Ze względu na występowanie zagrożenia epidemicznego, otwarcie ofert przetargowych na zadanie „Zaprojektowanie, dostawa i montaż systemów fotowoltaicznych wraz z systemem monitorowania dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Rumia i w Gminie Szemud” będzie transmitowane 27 październik... czytaj całość »

Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Rumi „Bajka”

Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Rumi „Bajka”26.10.2020
Stwierdzono zakażenie SARS-COV-2 w Przedszkolu nr 2 w Rumi „Bajka”. W związku z tym 10-dniową kwarantanną zostali objęci wszyscy wychowankowie, którzy od 16 do 19 października uczestniczyli w zajęciach i mieli kontakt z osobą zakażoną. Obowiązek kwarantanny dotyczy również wszystkich osób współzamie... czytaj całość »

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi26.10.2020
Stwierdzono zakażenie SARS-COV-2 w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi. W związku z tym w oddziałach przedszkolnych realizowane jest zdalne nauczanie. Taki tryb nauczania będzie obowiązywał od 26 do 29 października. czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej numer 6

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej numer 626.10.2020
W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, w najbliższy czwartek (29 października) zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6. czytaj całość »

Cała Polska staje się czerwoną strefą – nowe zasady bezpieczeństwa

Cała Polska staje się czerwoną strefą – nowe zasady bezpieczeństwa23.10.2020
Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. czytaj całość »

Komunikat PEWIK Gdynia dotyczący przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej

Komunikat PEWIK Gdynia dotyczący przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej23.10.2020
Zgodnie z przepisami art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z 13 września o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1439) przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej jest ustawowym obowiązkiem właściciela nieruchomości. Aby ułatwić osobom fizycznym przy... czytaj całość »

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych 2020

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych 202022.10.2020
W 2020 r. obsługa wzmożonego ruchu pasażerskiego związanego z uroczystością Wszystkich Świętych realizowana jest w warunkach szczególnych – w czasie pandemii koronawirusa, dlatego zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej są odmienne niż w poprzednich latach. czytaj całość »

Odbiór od mieszkańców dużego sprzętu AGD i RTV – nowy limit wagowy

Odbiór od mieszkańców dużego sprzętu AGD i RTV – nowy limit wagowy20.10.2020
Nawiązując do informacji przedstawionej przez Zarząd Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” przedstawicielom gmin, podczas zgromadzenia odbywającego się 28 września bieżącego roku, zawiadamiamy o wprowadzeniu nowego limitu wagowego sprzętu odbieranego z domów. czytaj całość »

Zmiany we władzach Metropolii

Zmiany we władzach Metropolii19.10.2020
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski od minionego czwartku (15 października) kieruje Radą Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Stanowisko prezesa przejął od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która pełniła je przez ostatnie miesiące. Wiceprezesami zostali Aleksandra Dulkiewicz oraz prezyd... czytaj całość »

Powypadkowy kot wciąż czeka na właściciela

Powypadkowy kot wciąż czeka na właściciela19.10.2020
We wtorek 6 października na ul. Różanej w Rumi został znaleziony powypadkowy kot. Zwierzę od tego czasu przebywa pod opieką pełnomocnika burmistrza ds. ochrony zwierząt Marleny Pindras. Właściciel bądź osoby chcące zaadoptować kota proszone są o kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem – tel. 509 180 0... czytaj całość »

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców metropolii – cukrzyca typu 2

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców metropolii – cukrzyca typu 219.10.2020
Ruszył metropolitalny program profilaktyki cukrzycy typu 2. Propozycja jest skierowana do osób w wieku od 35 do 64 lat. W ramach wszystkich realizowanych projektów przeprowadzonych zostanie 180 tys. ankiet. Na ich podstawie 20 tys. osób skorzysta z bezpłatnych badań profilaktycznych. Projekt finanso... czytaj całość »

Awaria magistrali wodociągowej

Awaria magistrali wodociągowej 19.10.2020
Awaria magistrali wodociągowej – Rumia ul. Floriana Ceynowy i Żwirki i Wigury. W związku z awarią mogą nastąpić zakłócenia i tymczasowe przerwy w dostawie wody. Na miejscu pracują służby PEWIK. Dostawa wody zostanie przywrócona prawdopodobnie w godzinach nocnych. Za utrudnienia przepraszamy. czytaj całość »

Możliwość zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Warsztaty wyjazdowe dla kadry młodzieżowej i instruktorskiej

Możliwość zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Warsztaty wyjazdowe dla kadry młodzieżowej i instruktorskiej15.10.2020
We wtorek 13 października 2020 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Warsztaty wyjazdowe dla kadry młodzieżowej i instruktorskiej” złożona przez Zwią... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Sport to zdrowie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Sport to zdrowie15.10.2020
W poniedziałek 12 października 2020 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Sport to zdrowie” złożona przez Akademię Piłki Siatkowej Rumia z siedzibą w... czytaj całość »

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju 15.10.2020
W związku z drugą falą pandemii od 17 października (sobota) rząd wprowadza w całym kraju nowe zasady bezpieczeństwa. Od tego dnia cały powiat wejherowski, w tym Rumia, znajdzie się w tzw. strefie czerwonej. Poniżej najważniejsze zmiany. czytaj całość »

Utrudnienia związane z budową chodnika w ciągu ul. Hallera

Utrudnienia związane z budową chodnika w ciągu ul. Hallera 13.10.2020
We wtorek 13 października rozpoczęły się prace związane z wykonaniem chodnika w ciągu ul. Hallera. Roboty budowlane będą prowadzone od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do mostku przy ul. Starowiejskiej. Prace będą się odbywać przy fragmentarycznym zamknięciu ruchu. Za utrudnienia przepraszamy. czytaj całość »

Przeliczenie emerytur dla rocznika 1953 – gdański ZUS zaprasza na telefoniczny dyżur

Przeliczenie emerytur dla rocznika 1953 – gdański ZUS zaprasza na telefoniczny dyżur 13.10.2020
Przeliczenie emerytur dla osób z rocznika 1953 to temat najbliższego dyżuru telefonicznego orgaznizowanego przez ekspertów z gdańskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. czytaj całość »

Pracownik urzędu miasta zakażony koronawirusem

Pracownik urzędu miasta zakażony koronawirusem12.10.2020
Informujemy, że u pracownika Wydziału Spraw Obywatelskich potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. W związku z tym prosimy o załatwianie spraw urzędowych przede wszystkim telefonicznie pod numerem: 58 679 65 28. czytaj całość »

Wykaz mobilnych punktów pobrań COVID-19 dla pacjentów ze skierowaniem

Wykaz mobilnych punktów pobrań COVID-19 dla pacjentów ze skierowaniem12.10.2020
Wykaz mobilnych punktów pobrań COVID-19 dla pacjentów ze skierowaniem. Informacje na bieżąco aktualizowane dostępne są również na stronie internetowej pacjent.gov.pl. czytaj całość »

Urząd Miasta Rumi usprawnia tryb funkcjonowania

Urząd Miasta Rumi usprawnia tryb funkcjonowania12.10.2020
Aby usprawnić funkcjonowanie, Urząd Miasta Rumi od 12 października działa w specjalnym trybie. Załatwienie spraw wymagających osobistej wizyty jest możliwe wyłącznie po telefonicznej rezerwacji terminu. czytaj całość »

Znów będą obowiązywać godziny dla seniora

Znów będą obowiązywać godziny dla seniora10.10.2020
Od 15 października 2020 r. rząd wprowadza godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Oprócz tego rząd zaostrza zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach... czytaj całość »

Burmistrz Rumi ogłasza pierwszy przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości w rejonie ul. Dębogórskiej

Burmistrz Rumi ogłasza pierwszy przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości w rejonie ul. Dębogórskiej09.10.2020
Burmistrz Rumi ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Rumi, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Rumia. czytaj całość »

Uczeń Szkoły Podstawowej numer 7 chory na koronawirusa

Uczeń Szkoły Podstawowej numer 7 chory na koronawirusa08.10.2020
W Szkole Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi u jednego z uczniów potwierdzono zakażenie COVID-19. Decyzją sanepidu cała klasa oraz nauczyciele w niej uczący zostali skierowani na kwarantannę, a nauczanie będzie realizowane zdalnie. Mimo utrudnień szkoła funkcjonuje normalnie – lekcje dla pozo... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń