Środa, 29 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Komunikaty


Remont ul. Roszczynialskiego – będą tymczasowe zmiany w ruchu

Remont ul. Roszczynialskiego – będą tymczasowe zmiany w ruchu24.05.2024
W najbliższy poniedziałek (27 maja) od godziny 6:00 rozpocznie się zapowiadana przebudowa ulicy Roszczynialskiego. Wykonawca planuje zakończyć prace w ciągu trzech dni. Na czas modernizacji ulica zostanie tymczasowo wyłączona z ruchu. Mieszkańcy są proszeni o nieparkowanie i usunięcie pojazdów znajd... czytaj całość »

Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych na ul. Roszczynialskiego

Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych na ul. Roszczynialskiego22.05.2024
Urząd Miasta Rumi Informuje, iż ze względu na remont ul. Roszczynialskiego w dniach 27-29.05.2024 r. odbiór odpadów komunalnych (zmieszanych, biokuchennych, biozielonych, papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych) z nieruchomości nastąpi w piątek, 24.05.2024 r. (zamiast planowego odbioru we wtorek... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” 20.05.2024
Dnia 13 maja 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwal... czytaj całość »

Ogłoszenie o konkursie na stanowiska dyrektorów „Bajki” Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola pod Topolą w Rumi

Ogłoszenie o konkursie na stanowiska dyrektorów „Bajki” Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola pod Topolą w Rumi17.05.2024
Burmistrz Miasta Rumi ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora w placówkach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Rumia: „Bajka” przedszkola nr 2 w Rumi, przy ul. Kościelnej 8; Przedszkola pod Topolą w Rumi, przy ul. Leśnej 4. czytaj całość »

Rozpoczyna się modernizacja ul. Sienkiewicza

Rozpoczyna się modernizacja ul. Sienkiewicza13.05.2024
We wtorek 14 maja od wczesnych godzin porannych rozpocznie się modernizacja ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Starowiejskiej. Zakres prac obejmuje m.in. regulację wysokościową studzienek oraz ułożenie nowej warstwy wierzchniej asfaltu. czytaj całość »

Zostań wystawcą „Psot na Błoniach”

Zostań wystawcą „Psot na Błoniach”13.05.2024
Szukasz okazji do zaprezentowania swojej firmy lub działalności związanej z psami? Już po raz trzeci zapraszamy do współtworzenia z nami „Psot na Błoniach” – wydarzenia skierowanego do wszystkich miłośników psów. Rumski zlot odbędzie się w niedzielę 26 maja w godzinach 12:00-16:00 na Błoniach Janows... czytaj całość »

Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego10.05.2024
Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na 9 czerwca 2024 r. czytaj całość »

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u09.05.2024
Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Nie stać cię na opłatę najmu mieszkania? A może mieszkanie, które zajmujesz, jest pełne barier architektonicznych? Sprawdź, czy możesz skorzystać z poniższych form wsparcia. czytaj całość »

Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu

Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu08.05.2024
Jak pomorska branża turystyczna patrzy na sytuację w lokalnej turystyce? Urząd Marszałkowski kolejny raz bada nastroje przedsiębiorców, żeby poznać wyzwania na najbliższe miesiące. Każdy, kto prowadzi także na terenie Rumi biznes związany z usługami turystycznymi – noclegami, gastronomią, przewozami... czytaj całość »

„Rewitalizacja w naszym mieście” – weź udział w warsztatach edukacyjno-diagnostycznych

„Rewitalizacja w naszym mieście” – weź udział w warsztatach edukacyjno-diagnostycznych06.05.2024
Trwają prace nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumia na lata 2017-2030” stanowiącego podstawę prowadzenia rewitalizacji w naszym mieście. Szczególnie istotny przy opracowaniu tego dokumentu jest udział lokalnej społeczności, poznanie jej potrzeb i oczekiwań, ale też w... czytaj całość »

Telefon od ankietera? Zweryfikuj, czy to pracownik GUS

Telefon od ankietera? Zweryfikuj, czy to pracownik GUS30.04.2024
Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie Rumi, wśród losowo wybranych mieszkańców, prowadzone będą badania ankietowe Głównego Urzędu Statystycznego. Badania będą realizowane w ciągu drugiego kwartału tego roku (do końca czerwca). czytaj całość »

Komunikat dotyczący afrykańskiego pomoru świń

Komunikat dotyczący afrykańskiego pomoru świń30.04.2024
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Wejherowie informuje o zagrożeniu związanym z afrykańskim pomorem świń – tzw. ASF. Potwierdzono występowanie choroby u padłych dzików na terenie Gdyni, przez co restrykcje dotyczą też sąsiedniego powiatu wejherowskiego, w tym Rumi. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Historia spod bloków”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Historia spod bloków” 30.04.2024
25 kwietnia 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Historia spod bloków” złożona przez Osiedlowy Klub Sportowy „Janowo” Rumia, z siedzibą w ... czytaj całość »

Komunikat dotyczący działań saperskich prowadzonych w Kazimierzu

Komunikat dotyczący działań saperskich prowadzonych w Kazimierzu26.04.2024
Podczas prac kanalizacyjnych prowadzonych w Kazimierzu przy ul. Kwietniowej 45 znaleziono niewybuch z czasów drugiej wojny światowej. Na poniedziałek 29 kwietnia zaplanowano działania saperskie w godzinach 8:00-13:00. W tym czasie na obszarze w promieniu 1,5 kilometra od lokalizacji niewybuchu nie b... czytaj całość »

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży – Lato 2024

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży – Lato 202424.04.2024
Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego gminy w 2024 r. w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży – Lato 2024. Termin składania ofert ustala się do 21 maja 2024 r. do godz. 15:30. czytaj całość »

W niedzielę duathlon na ulicach Rumi – będą zmiany w ruchu

W niedzielę duathlon na ulicach Rumi – będą zmiany w ruchu17.04.2024
Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia Rumia będzie po raz ósmy gospodarzem Mistrzostw Polski w Duathlonie. Ponad 370 zawodniczek i zawodników z całego kraju ruszy trasą prowadzącą między innymi ulicami Dębogórską, Starowiejską i Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, co oznacza chwilowe wyłączenia z... czytaj całość »

Rusza remont ul. Sobieskiego w Rumi. Droga będzie częściowo zamknięta

Rusza remont ul. Sobieskiego w Rumi. Droga będzie częściowo zamknięta15.04.2024
W związku z remontem nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 468 (ul. Sobieskiego) kierowcy przejeżdżający przez Rumię muszą się liczyć z tymczasowymi utrudnieniami. Mimo że prace będą prowadzone w nocy, to ograniczenia związane ze zmianą organizacji ruchu drogowego będą obowiązywać także za dnia. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi”12.04.2024
10 kwietnia 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi” złożona przez Taneczny Klub Sportowy ... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi”12.04.2024
29 marca 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi” złożona przez Fundację Pomys... czytaj całość »

Rusza modernizacja ulic Kostki-Napierskiego i Prusa. Będą utrudnienia

Rusza modernizacja ulic Kostki-Napierskiego i Prusa. Będą utrudnienia12.04.2024
W poniedziałek (15 kwietnia) rozpocznie się modernizacja ulic Kostki-Napierskiego oraz Prusa na odcinku Kilińskiego – Kościuszki. czytaj całość »

Życzenia wielkanocne od władz Rumi – 2024 rok

Życzenia wielkanocne od władz Rumi – 2024 rok30.03.2024
Zbliżają się Święta Wielkanocne – czas odrodzenia i nadziei. Pragniemy więc złożyć Państwu życzenia pełne ciepła i serdeczności. Niech wspólne świętowanie przy wielkanocnym stole odbędzie się w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku, umacniając rodzinne więzi i przynosząc wiele radości. Oby ka... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne”27.03.2024
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne o charakterze terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju z terenu miasta Rumi”... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Szkolenie sportowe w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Szkolenie sportowe w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi”27.03.2024
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Szkolenie sportowe w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej Nr 7 w Rumi”. czytaj całość »

Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych (wybory samorządowe 2024)

Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych (wybory samorządowe 2024)26.03.2024
Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych oraz wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat (wybory samorządowe 2024 r.) czytaj całość »

Rusza wymiana ścieku przykrawężnikowego na ulicy Kosynierów. Będą utrudnienia

Rusza wymiana ścieku przykrawężnikowego na ulicy Kosynierów. Będą utrudnienia25.03.2024
Od 26 marca na ulicy Kosynierów będą trwały prace remontowe związane z wymianą ścieku przykrawężnikowego na odcinku od ronda imienia Jana Pawła II do ulicy Tysiąclecia. Z uwagi na pracę maszyn oraz ludzi wystąpią utrudnienia polegające na częściowym zamknięciu jednego pasa ruchu na około 30-metrowym... czytaj całość »

Tymczasowe zamknięcie parkingu na Placu Kaszubskim

Tymczasowe zamknięcie parkingu na Placu Kaszubskim21.03.2024
W piątek 22 marca, od godzin porannych przez cały dzień, nieczynny będzie gruntowy parking zlokalizowany na Placu Kaszubskim w Rumi. W tym czasie przeprowadzone zostaną prace związane z wyrównaniem terenu. Przepraszamy za utrudnienia. czytaj całość »

Utrudnienia na ul. Kosynierów. Do wakacji ma powstać nowa ścieżka rowerowa

Utrudnienia na ul. Kosynierów. Do wakacji ma powstać nowa ścieżka rowerowa19.03.2024
W Rumi na ulicy Kosynierów ruszyła budowa bitumicznej ścieżki rowerowej i modernizacja chodnika. Inwestycja jest realizowana na blisko 500-metrowym odcinku – od ronda przy Centrum Handlowym Port Rumia do skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu Rumi

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pn. Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu Rumi12.03.2024
8 marca 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19 a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt z terenu miasta Rumi”, złożona przez Fundację Pomorski ... czytaj całość »

Uwaga na próby podszywania się pod ankieterów służb statystyki publicznej

Uwaga na próby podszywania się pod ankieterów służb statystyki publicznej11.03.2024
Urząd Statystyczny w Gdańsku ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod ankieterów. Celem oszustów jest wyłudzenie informacji od obywateli pod pretekstem weryfikacji danych spisowych. czytaj całość »

Nastąpiły zmiany w granicach obwodów głosowania

Nastąpiły zmiany w granicach obwodów głosowania06.03.2024
Na podstawie postanowienia Komisarza Wyborczego w Słupsku nr 50/2024 wydanego 17 stycznia 2024 roku nastąpiły zmiany w granicach obwodów głosowania. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń