Piątek, 12 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mieszkańcy


Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego. „Aktywność Sportowa Seniora”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego. „Aktywność Sportowa Seniora”12.07.2024
9 lipca 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Aktywność Sportowa Seniora” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów ... czytaj całość »

Zgłoś problem przez nową platformę. Rumia w dialogu z mieszkańcami

Zgłoś problem przez nową platformę. Rumia w dialogu z mieszkańcami11.07.2024
Pod adresem www.rumia.wdialogu.pl ruszyło Centrum Dialogu Społecznego Rumi – nowoczesna platforma kontaktu między urzędem a mieszkańcami. Od teraz przez nowe, internetowe narzędzie można w łatwy sposób m.in. sprawdzać na bieżąco stan Budżetu Obywatelskiego, dowiadywać się o zaplanowanych konsultacja... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość”09.07.2024
7 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość” złożona przez Spółdzielnię Socjalną Linia-Zagórs... czytaj całość »

Hejnał Rumi

Hejnał Rumi04.07.2024
Hejnał Rumi został stworzony w ramach konkursu będącego elementem miejskich obchodów 800-lecia miasta. Organizatorem konkursu było Urząd Miasta Rumi, a partnerem miejska spółka Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Rumi. czytaj całość »

Zapewnienie dzieciom w wieku od 3 do 4 lat, zamieszkałym na terenie Rumi, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego od roku szkolnego 2024/2025

Zapewnienie dzieciom w wieku od 3 do 4 lat, zamieszkałym na terenie Rumi, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego od roku szkolnego 2024/202528.06.2024
Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na terenie gminy w zakresie: wychowania przedszkolnego poprzez zapewnienie dzieciom zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Rumia miejsc w niepublicznych przedszkolach, niepublicznych szkołach podstawowych, w których... czytaj całość »

Informacje o projekcie: Przebudowa dróg gminnych – ul. Żeromskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Roszczynialskiego, ul. Górniczej, ul. Zbychowskiej, ul. Piłsudskiego w Rumi

Przebudowa dróg gminnych – ul. Żeromskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Roszczynialskiego, ul. Górniczej, ul. Zbychowskiej, ul. Piłsudskiego w Rumi czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. Organizacja i przeprowadzenie klubowego obozu w Olsztynie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. Organizacja i przeprowadzenie klubowego obozu w Olsztynie18.06.2024
7 czerwca 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Organizacja i przeprowadzenie klubowego obozu w Olsztynie” złożona przez Rumski Klub Sportowy, z... czytaj całość »

Za nami drugie warsztaty z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”

Za nami drugie warsztaty z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”11.06.2024
W Klubie Integracji Społecznej „Zagórze” 5 czerwca odbyły się warsztaty programowo-projektowe z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”. Były to drugie z organizowanych w ostatnim czasie spotkań partycypacyjnych poświęconych pracy nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumi... czytaj całość »

Weź udział w ankiecie pt. „Tożsamość mieszkańców a jakość życia w regionie metropolitalnym”

Weź udział w ankiecie pt. „Tożsamość mieszkańców a jakość życia w regionie metropolitalnym”04.06.2024
Studenci kierunku gospodarka przestrzenna i geozarzadzanie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu proszą o wypełnienie kilkuminutowej ankiety dotyczącej tożsamości mieszkańców oraz jakości życia w regionie metropolitalnym. czytaj całość »

Trębacze podtrzymują majową tradycję

Trębacze podtrzymują majową tradycję  22.05.2024
Co roku, przez cały maj, rano o godzinie 6:00 oraz wieczorem o godzinie 18:00 nad Rumią rozbrzmiewają melodyjne dźwięki trąbek z dachu kapliczki. Zapewne niewielu wie, skąd wzięła się ta tradycja trwająca 75 lat. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” 20.05.2024
Dnia 13 maja 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwal... czytaj całość »

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u09.05.2024
Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Nie stać cię na opłatę najmu mieszkania? A może mieszkanie, które zajmujesz, jest pełne barier architektonicznych? Sprawdź, czy możesz skorzystać z poniższych form wsparcia. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Historia spod bloków”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Historia spod bloków” 30.04.2024
25 kwietnia 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Historia spod bloków” złożona przez Osiedlowy Klub Sportowy „Janowo” Rumia, z siedzibą w ... czytaj całość »

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży – Lato 2024

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży – Lato 202424.04.2024
Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego gminy w 2024 r. w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży – Lato 2024. Termin składania ofert ustala się do 21 maja 2024 r. do godz. 15:30. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi”12.04.2024
10 kwietnia 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi” złożona przez Taneczny Klub Sportowy ... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi”12.04.2024
29 marca 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi” złożona przez Fundację Pomys... czytaj całość »

Opat Dawid Konarski – dobrodziej Rumi

Opat Dawid Konarski – dobrodziej Rumi03.04.2024
W 1589 roku opatem klasztoru cystersów w Oliwie został Dawid Konarski. Zapisał się w historii jako sprawny administrator, który zbudował podstawy pod harmonijny rozwój oliwskiego zakonu w kolejnych dziesięcioleciach. Przysłużył się także Rumi – wówczas wsi klasztornej oraz siedzibie cysterskiego fol... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne”27.03.2024
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne o charakterze terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju z terenu miasta Rumi”... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Szkolenie sportowe w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Szkolenie sportowe w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi”27.03.2024
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Szkolenie sportowe w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej Nr 7 w Rumi”. czytaj całość »

Pieszo i w kajakach sprzątali Zagórską Strugę

Pieszo i w kajakach sprzątali Zagórską Strugę18.03.2024
Niemal 30 osób dołączyło do trzeciej edycji sprzątania Zagórskiej Strugi w ramach Hack4change. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pt. „Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Miejski Szczebel Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – edycja XXI”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty pt. „Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Miejski Szczebel Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – edycja XXI”04.03.2024
22 lutego 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Miejski Szczebel Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożar... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego pt. Mobilne Śniadanie Wielkanocne Dla Samotnych w Rumi

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego pt. Mobilne Śniadanie Wielkanocne Dla Samotnych w Rumi29.02.2024
27 lutego 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła (w trybie art. 19 a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych w Rumi” złożona przez Stowarzyszenie Jonatan z si... czytaj całość »

Zarządzenie w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na „Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi”

Zarządzenie w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na „Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi”16.02.2024
Zarządzenie nr 2331/37/2024 Burmistrza Rumi z 30 stycznia 2024 roku w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami w 2024 roku pod nazwą „Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalneg... czytaj całość »

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania w zakresie pomocy społecznej (rodziny i osoby w trudnej sytuacji życiowej)

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania w zakresie pomocy społecznej (rodziny i osoby w trudnej sytuacji życiowej)16.02.2024
Zarządzenie nr 2353/59/2024 Burmistrza Rumi z 9 lutego 2024 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych osó... czytaj całość »

Otwarty konkurs ofert na prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi

Otwarty konkurs ofert na prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi02.02.2024
Zarządzenie burmistrza Rumi z dnia 30 stycznia 2024 roku w sprawie Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami w 2024 roku pod nazwą „Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi”. czytaj całość »

Sanki, narty i święto dzieci – zima w dawnej Rumi

Sanki, narty i święto dzieci – zima w dawnej Rumi02.02.2024
Choć we współczesnej Rumi wciąż istnieją miejsca tętniące atmosferą dawnych zim, to jest ich znacznie mniej niż dawniej. Kilka „ostańców” w postaci niewysokich górek, z których szaleńczo zjeżdżają dzieci (ku grozie rodziców), nie może równać się z zimowymi zabawami sprzed kilkunastu czy kilkudzies... czytaj całość »

Ponad 46 litrów krwi dla potrzebujących

Ponad 46 litrów krwi dla potrzebujących30.01.2024
W dzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (28 stycznia) rumianie podzielili się tym, co bezcenne – krwią, która pomoże chorym i walczącym o życie. Do magazynu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, dzięki zorganizowanej przez miasto zbiórce, pojechało 46,8 litra te... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń