Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Agnieszka Skawińska podsumowała 10 lat na scenie


Agnieszka Skawińska podsumowała 10 lat na scenie27.01.2020 r.


Recitalem pt. „Może jestem…” dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi Agnieszka Skawińska podsumowała 10-lecie pracy artystycznej. Jubileuszowy koncert wypełnił po brzegi salę Dworku pod Lipami, a wśród widzów nie zabrakło artystów, przyjaciół i przedstawicieli władz miasta.

Agnieszka Skawińska od 2016 roku pełni funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi, niemniej pierwsze artystyczne kroki stawiała już jako kilkuletnia dziewczynka. Jako profesjonalna aktorka zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Przez wiele lat współpracowała z różnymi teatrami w Polsce, m.in. Teatrem Polskim w Szczecinie czy Teatrem Gdynia Główna. Występowała również dla publiczności polonijnej w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. Jest animatorką życia kulturalnego i pomysłodawczynią projektów edukacyjno-artystycznych takich jak: „Rumski Wokal”, „Wierszogadanie” czy „Lekcje z Kulturą”.

Z okazji jubileuszu pracy artystycznej w minioną sobotę (25 stycznia) aktorka zaprezentowała zarówno utwory sentymentalne, jak i te pełne humoru. W wykonanie niektórych z nich została zaangażowana także publiczność. Wydarzenie było również okazją do wspomnień związanych z pierwszymi artystycznymi krokami, które Agnieszka Skawińska stawiała właśnie w rumskim MDK-u.  

Jestem niezwykle wzruszona reakcją zebranych gości, a także ilością pięknych słów oraz życzeń na kolejne lata. To daje mi ogromną siłę i motywację do podejmowania dalszych działań artystycznych – przyznaje Agnieszka Skawińska.

Podczas jubileuszowego wieczoru artystce towarzyszyli na scenie: wiolonczelistka i autorka recitalu Agata Oriana Kwahs oraz pianista Maciej Łyszkiewicz, twórca zespołów: Leszcze, No Limits, Iza&Latynoscy Brothers i Łyczacza, a także autor przebojów: „Ta dziewczyna” i „Kombinuj dziewczyno”.
Wśród widzów obecni byli przyjaciele i miłośnicy twórczości Agnieszki Skawińskiej, a także przedstawiciele władz miasta, w tym wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Czułam się wyjątkowo, bo jedna z piosenek była poniekąd o mnie. Sala była wypełniona gośćmi po brzegi, a radość i wesołość udzieliła się każdemu – przyznaje Lucyna Miotk, przewodnicząca Komisji Kultury.

To był naprawdę wyjątkowy wieczór, który tylko potwierdził ogromny talent, pasję i zaangażowanie pani dyrektor MDK-u. Było raz radośnie, raz poważnie, a w jednym utworze miałem nawet przyjemność zagrać na grzechotce – mówi Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Jubilatce życzę kolejnych udanych lat pracy, nowych projektów i wyzwań – podsumowuje.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń