Sobota, 11 Lipiec 2020

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”


05.09.2019 r.


Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku od 8 do 10 października, między innymi na terenie Rumi, przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”.

Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej oraz instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego będą usuwane przez pracowników PSG oddział w Gdańsku.

Usuwanie nieszczelności stwierdzonych na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach zlokalizowanych w budynkach jest obowiązkiem właścicieli i administratorów obiektów.

Podczas akcji służby pogotowia gazowego będą pracować przez całą dobę.

Czym jest przewonienie gazu ziemnego?

Co najmniej raz w roku, w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego.

Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

Kalendarz wydarzeń