Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”


Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”05.09.2019 r.


Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku od 8 do 10 października, między innymi na terenie Rumi, przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”.

Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej oraz instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego będą usuwane przez pracowników PSG oddział w Gdańsku.

Usuwanie nieszczelności stwierdzonych na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach zlokalizowanych w budynkach jest obowiązkiem właścicieli i administratorów obiektów.

Podczas akcji służby pogotowia gazowego będą pracować przez całą dobę.

Czym jest przewonienie gazu ziemnego?

Co najmniej raz w roku, w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego.

Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń