Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Rumia dołączyła do ogólnopolskiej kampanii

Rumia dołączyła do ogólnopolskiej kampanii10.04.2024
Obrażanie, wyzwiska czy krytyka też są formą przemocy – alarmują specjaliści, którzy zajmują się tematem przemocy domowej. Gdy pojawia się problem, warto reagować i sięgać po pomoc. O tym, że nie tylko fizyczne rany mogą zostawić trwały ślad na psychice, edukuje nowa kampania, do której przystąpiło ... czytaj całość »

Wyjaśniają, czym jest autyzm. Konferencja w Rumi odpowiedziała na trudne pytania

Wyjaśniają, czym jest autyzm. Konferencja w Rumi odpowiedziała na trudne pytania08.04.2024
Czym jest autyzm i jak sobie z nim radzić? Chociaż coraz więcej ludzi słyszało już o tym zaburzeniu i jego obecność wśród dzieci nie wywołuje zdziwienia, to nadal pozostaje wiele pytań. Na jedno z nich – wyjątkowo ważne, bo dotyczące dorosłego życia autystyków i ich samodzielności – odpowiedzieli ek... czytaj całość »

Odmieniają przyszłość młodych rumian. Klub Zagórzak działa już od 25 lat

Odmieniają przyszłość młodych rumian. Klub Zagórzak działa już od 25 lat18.03.2024
Młodzi mieszkańcy Rumi z osiedla na Zagórzu mogli liczyć na ich wsparcie, zajęcia w wolnym czasie i motywację do tego, żeby zmienić coś w swoim życiu. Klub Zagórzak świętował w marcu jubileusz swojego 25-lecia. Gratulacje z tej okazji jego założycielowi, społecznikowi Tadeuszowi Odowskiemu oraz wolo... czytaj całość »

„Młodzi! Teraz Wy!” – Miejski Dom Kultury zaprasza do siebie młodzież

„Młodzi! Teraz Wy!” – Miejski Dom Kultury zaprasza do siebie młodzież11.03.2024
Masz od 12 do 17 lat i szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu? Chcesz poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i talenty, a może nawet zorganizować własne wydarzenie kulturalne? Jeśli tak, to zapraszamy na spotkania dla młodzieży odbywające się w Miejskim Domu Kultury w Rumi. czytaj całość »

Autyzm bez tajemnic. Eksperci podzielą się wiedzą na konferencji

Autyzm bez tajemnic. Eksperci podzielą się wiedzą na konferencji05.03.2024
Warto rozmawiać o autyzmie, aby go zrozumieć. W Rumi znów zagości, już po raz trzeci, konferencja „Autyzm. Od diagnozy do samodzielności”, która umożliwi znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wydarzenie organizowane przez poradnię Kid i Przedszkole Terapeutyczne Superkids zostało objęte h... czytaj całość »

Ruszają zapisy na drugą turę kursów językowych w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ruszają zapisy na drugą turę kursów językowych w ramach Budżetu Obywatelskiego04.03.2024
Po słonecznej stronie świata – Stacja Kultura zaprasza na drugą turę językowej podróży. Już w marcu biblioteka zaprasza czytelników do słonecznej Hiszpanii i malowniczych Włoch. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego pt. Mobilne Śniadanie Wielkanocne Dla Samotnych w Rumi

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego pt. Mobilne Śniadanie Wielkanocne Dla Samotnych w Rumi29.02.2024
27 lutego 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła (w trybie art. 19 a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych w Rumi” złożona przez Stowarzyszenie Jonatan z si... czytaj całość »

„Oleńka” skończyła 102 lata

„Oleńka” skończyła 102 lata22.02.2024
Aleksandra Sychowska (z domu Dąbrowska), czyli „Oleńka”, uczestniczka Powstania Warszawskiego mieszkająca od kilkudziesięciu lat w Rumi, obchodziła swoje 102. urodziny. Solenizantkę odwiedził przy tej okazji wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki, przekazując kwiaty i upominki od miasta. czytaj całość »

Ponad 46 litrów krwi dla potrzebujących

Ponad 46 litrów krwi dla potrzebujących30.01.2024
W dzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (28 stycznia) rumianie podzielili się tym, co bezcenne – krwią, która pomoże chorym i walczącym o życie. Do magazynu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, dzięki zorganizowanej przez miasto zbiórce, pojechało 46,8 litra te... czytaj całość »

Prace konserwatorskie przy ruinach XII-wiecznego kościoła pw. św. Mikołaja i Krzyża Świętego w Rumi wraz z okalającym go cmentarzem

Miasto Rumia otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 76 166,76 złotych na konserwację murów kościoła p.w. św. Mikołaja i św. Krzyża oraz obiektów cmentarza. czytaj całość »

W Rumi mamy receptę na długie małżeństwa

W Rumi mamy receptę na długie małżeństwa11.01.2024
Do grona wyjątkowych par, które wspólnie kroczą przez życie od ponad 70 lat dołączyli kolejni mieszkańcy: Wiesława i Stefan Pawlusowie. Seniorów z okazji jubileuszu ich pożycia małżeńskiego odwiedził wiceburmistrz Ariel Sinicki. czytaj całość »

Zgłoś się i oddaj krew podczas miejskiego finału WOŚP

Zgłoś się i oddaj krew podczas miejskiego finału WOŚP10.01.2024
Już pod koniec stycznia pojawi się wyjątkowa okazja do oddania krwi – najcenniejszego płynu na świecie! Krwiodawcy (oraz osoby, które chcą nimi zostać) mogą się już zgłaszać do udziału w pierwszej tegorocznej miejskiej zbiórce. Będzie ona towarzyszyć finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i ... czytaj całość »

Forma życia? Zawsze jest dobra pora

Forma życia? Zawsze jest dobra pora05.01.2024
Snujecie noworoczne postanowienia i plany na życiową formę? Warto spojrzeć na ten cel długofalowo. Oni udowadniają, że o sprawność można zadbać nie tylko o każdej porze roku, ale i bez zaglądania w metrykę. Iwona i Jakub Koncewiczowie to małżeństwo z Rumi, które będąc po pięćdziesiątce, przeciera no... czytaj całość »

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na prowadzenie łaźni dla osób bezdomnych w Rumi

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na prowadzenie łaźni dla osób bezdomnych w Rumi04.01.2024
Zarządzenie Burmistrza Rumi z 29 grudnia 2023 roku w sprawie rozstrzygnięcia oferty na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku, w zakresie pomocy społecznej, polegającej na prowadzeniu łaźni dla osób bezdomnych w Rumi. czytaj całość »

Powołanie komisji konkursowej - otwarty konkurs ofert na prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi

Powołanie komisji konkursowej - otwarty konkurs ofert na prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Rumi29.12.2023
Zarządzenie burmistrza Rumi z 27 grudnia 2023 roku w sprawie powołania komisji konkursowej do zaopiniowania oferty na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku, w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami, pod nazwą ,,Prowadzenie centrum opiekuńczo-mieszkalne... czytaj całość »

Za dużo jedzenia w lodówce? Pomóż potrzebującym

Za dużo jedzenia w lodówce? Pomóż potrzebującym29.12.2023
Masz zapasy jedzenia? Czasami kupujesz zbyt dużo żywności i martwisz się tym, że się zmarnuje? A może chcesz po prostu pomóc, z potrzeby serca? Wystarczy zostawić nadmiarowe jedzenie w społecznej lodówce, by trafiło prosto do potrzebujących. czytaj całość »

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert – prowadzenie „Klubu Senior+ Rumia”

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert – prowadzenie „Klubu Senior+ Rumia”28.12.2023
Zarządzenie burmistrza Rumi z dnia 20 grudnia 2023 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku, w zakresie pomocy społecznej, polegającego na prowadzeniu „Klubu Senior+ Rumia”. czytaj całość »

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert – prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy typu A i B

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert – prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy typu A i B28.12.2023
Zarządzenie burmistrza Rumi z dnia 20 grudnia 2023 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku, w zakresie pomocy społecznej, polegającego na prowadzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy typu A i B. czytaj całość »

Powołanie komisji konkursowej – otwarty konkurs ofert na prowadzenie łaźni dla osób bezdomnych

Powołanie komisji konkursowej – otwarty konkurs ofert na prowadzenie łaźni dla osób bezdomnych28.12.2023
Zarządzenie burmistrza Rumi z 22 grudnia 2023 roku w sprawie powołania komisji konkursowej do zaopiniowania oferty na realizację zadania publicznego Gminy Miejskiej Rumia w 2024 roku, w zakresie pomocy społecznej, polegającego na prowadzeniu łaźni dla osób bezdomnych w Rumi. czytaj całość »

Mieszkańcy Rumi liczą wspólne, szczęśliwe dekady

Mieszkańcy Rumi liczą wspólne, szczęśliwe dekady28.12.2023
W grudniu dwie rumskie pary świętowały wyjątkowe rocznice zawarcia związku małżeńskiego. To jubileusze, które zdarzają się rzadko: państwo Irena i Zygmunt Pawlaczykowie wzięli ślub aż 70 lat temu, Anna i Edmund Rompczykowie – 61 lat temu. Jubilatów z tej okazji odwiedził wiceburmistrz Ariel Sinicki... czytaj całość »

By życie miało sens. Caritas opiekuje się seniorami z Rumi

By życie miało sens. Caritas opiekuje się seniorami z Rumi12.12.2023
W Rumi działa miejsce, w którym osoby starsze i samotne mogą liczyć na pomocną dłoń, dobrze spędzony czas i wiarę w to, że wiele dobrego jeszcze przed nimi. To Klub Senior+ Rumia, czyli miejska oferta dla seniorów realizowana w Centrum Pomocowym Caritas przy ul. Gierosa. Długofalowo, przez 5 dni w t... czytaj całość »

Mikołajki świętujemy przy ognisku

Mikołajki świętujemy przy ognisku04.12.2023
W najbliższą środę, 6 grudnia będziemy świętować Mikołajki w parku Starowiejskim. Miejski Dom Kultury zaprasza na popołudnie pełne świątecznej atmosfery i dobrych emocji, a w programie m.in. przejażdżki bryczką z zaprzęgiem Mikołaja, ognisko z kiełbaskami i grochówka z kotła. czytaj całość »

Miasto przyjazne seniorom – burmistrz Rumi wyróżniony

Miasto przyjazne seniorom – burmistrz Rumi wyróżniony 28.11.2023
W Rumi seniorzy mogą spędzać przysłowiową „jesień życia” na rozwijaniu swoich pasji, zawieraniu nowych znajomości i korzystaniu z coraz szerszej oferty rekreacyjnej. O tym, że miasto rozumie ich potrzeby i wie, jak je spełniać może świadczyć wyróżnienie, które burmistrz Michał Pasieczny otrzymał od ... czytaj całość »

Zaproszenie do składania ofert na usuwanie wraków w 2024 roku

Zaproszenie do składania ofert na usuwanie wraków w 2024 roku27.11.2023
Burmistrz Rumi zaprasza do składania ofert cenowych na świadczenie usługi polegającej na usuwanie pojazdów z dróg położonych w granicach administracyjnych miasta Rumi, w trybie art. 50a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1047 z późn. zm.) pozostaw... czytaj całość »

Pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji drugiej kadencji

Pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji drugiej kadencji15.11.2023
13 listopada 2023 r. w Bibliotece Kaszubskiej odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji drugiej kadencji w Gminie Miejskiej Rumia. W inaugurującym spotkaniu wzięli udział wszyscy członkowie Komitetu oraz zaproszeni goście. Uczestnikom przybliżono uwarunkowania dotyczące rewitalizacji i ... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Tańce dla Seniora w Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Tańce dla Seniora w Rumi”09.11.2023
6 listopada 2023 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Tańce dla Seniora w Rumi” złożona przez Taneczny Klub Sportowy CREATIVE DANC... czytaj całość »

Program Moja Woda

Program Moja Woda08.08.2023
Informujemy, że kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w programie priorytetowym „Moja Woda” został uruchomiony w dniu 03.08.2023 r. czytaj całość »

Biblioteka miejska uzyskała dofinansowanie na nowości książkowe

Biblioteka miejska uzyskała dofinansowanie na nowości książkowe08.08.2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie w wysokości 26 923 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków... czytaj całość »

Po raz 29. w Rumi odbył się Jarmark Kaszubski

Po raz 29. w Rumi odbył się Jarmark Kaszubski08.08.2023
Miejski Dom Kultury w Rumi oraz członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wspólnie zorganizowali 29. Jarmark Kaszubski. Wydarzenie odbyło się 6 sierpnia w parku Starowiejskim. Nawet opady deszczu i groźne pomruki burzy nie przeszkodziły mieszkańcom w świętowaniu. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń