Piątek, 23 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”


Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”10.09.2020 r.


Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku przeprowadzi w terminie 13-15 października 2020 roku, między innymi na terenie Rumi, akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”. Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników gdańskiego oddziału PSG.

Podczas akcji służby pogotowia gazowego będą pracować przez całą dobę.

Jednocześnie przypominamy, że usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach jest obowiązkiem właścicieli lub administratorów obiektów.

Czym jest przewonienie gazu ziemnego?

  • Co najmniej raz w roku, w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego.
  • Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.
  • W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.
  • Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń