Wtorek, 14 Lipiec 2020

Amazonki podzieliły się opłatkiem


05.12.2019 r.


Do Wigilii pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Dla wielu instytucji, stowarzyszeń czy fundacji okres oczekiwania na Boże Narodzenie związany jest z organizacją uroczystości, podczas których można złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Takie spotkanie we wtorek 3 grudnia zorganizowały przedstawicielki Stowarzyszenia „Amazonki” Rumia. Wśród zaproszonych gości pojawił się wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt oraz burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

Spotkanie wigilijne odbyło się w jednym z rumskich hoteli i towarzyszyła mu ciepła, rodzinna atmosfera. Nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Życzenia składał paniom m.in. wiceburmistrz miasta.

Jest to niezwykle ważne, by zmagając się z nowotworem, otrzymać wsparcie od osób mających takie same problemy i doświadczenia. Starania podejmowane przez Amazonki są więc na wagę złota – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza. – Życzę dużo zdrowia, siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, a pani prezes stowarzyszenia Halinie Doroszewskiej raz jeszcze dziękuję za zaproszenie – podsumował.


Amazonki to stowarzyszenia kobiet, którym usunięto pierś lub piersi w wyniku zmian nowotworowych. Przedstawicielki rumskiego koła spotykają się cyklicznie w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Pomagają sobie nawzajem, nierzadko odwiedzają w szpitalach i domach. Doradzają sobie także, jak pokonywać różne trudności po operacji odjęcia jednej albo obu piersi. Są żywym dowodem na to, że raka można pokonać. Zajmują się również profilaktyką, rozpowszechniając informacje o badaniach mammograficznych oraz kierując potencjalne pacjentki do odpowiednich przychodni onkologicznych i rehabilitacyjnych.

Kalendarz wydarzeń