Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Amazonki podzieliły się opłatkiem


Amazonki podzieliły się opłatkiem05.12.2019 r.


Do Wigilii pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Dla wielu instytucji, stowarzyszeń czy fundacji okres oczekiwania na Boże Narodzenie związany jest z organizacją uroczystości, podczas których można złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Takie spotkanie we wtorek 3 grudnia zorganizowały przedstawicielki Stowarzyszenia „Amazonki” Rumia. Wśród zaproszonych gości pojawił się wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt oraz burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

Spotkanie wigilijne odbyło się w jednym z rumskich hoteli i towarzyszyła mu ciepła, rodzinna atmosfera. Nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Życzenia składał paniom m.in. wiceburmistrz miasta.

Jest to niezwykle ważne, by zmagając się z nowotworem, otrzymać wsparcie od osób mających takie same problemy i doświadczenia. Starania podejmowane przez Amazonki są więc na wagę złota – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza. – Życzę dużo zdrowia, siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, a pani prezes stowarzyszenia Halinie Doroszewskiej raz jeszcze dziękuję za zaproszenie – podsumował.


Amazonki to stowarzyszenia kobiet, którym usunięto pierś lub piersi w wyniku zmian nowotworowych. Przedstawicielki rumskiego koła spotykają się cyklicznie w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Pomagają sobie nawzajem, nierzadko odwiedzają w szpitalach i domach. Doradzają sobie także, jak pokonywać różne trudności po operacji odjęcia jednej albo obu piersi. Są żywym dowodem na to, że raka można pokonać. Zajmują się również profilaktyką, rozpowszechniając informacje o badaniach mammograficznych oraz kierując potencjalne pacjentki do odpowiednich przychodni onkologicznych i rehabilitacyjnych.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń