Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Będzie bezpłatna komunikacja autobusowa dla dzieci i młodzieży


Będzie bezpłatna komunikacja autobusowa dla dzieci i młodzieży22.02.2018 r.


Od 1 czerwca na terenie Rumi będzie obowiązywać bezpłatna komunikacja autobusowa dla dzieci i młodzieży. To efekt decyzji, którą podjęli wspólnie prezydenci Gdyni i Sopotu wraz z burmistrzem Michałem Pasiecznym. Obecnie trwa przygotowywanie projektu uchwały, który zostanie przedłożony miejskiej radzie.

Data jest symboliczna, to prezent od miasta dla najmłodszych mieszkańców Rumi z okazji Dnia Dziecka – podkreśla burmistrz Rumi Michał Pasieczny. – Aktualnie kończymy dopracowywanie wszelkich zasad, na jakich dzieci i młodzież zostanie zwolniona z opłat za przejazdy autobusowe. Chcemy, aby były to możliwie najkorzystniejsze warunki – dodaje.

Inicjatywę mogą docenić nie tylko rodzice, którzy zaoszczędzą dzięki bezpłatnym przejazdom ich pociech. Korzyści mają odczuć także wszyscy mieszkańcy Rumi, będący na co dzień uczestnikami ruchu drogowego.

To kolejny krok do poprawy jakości życia w mieście. Liczbę samochodów na rumskich drogach można zmniejszyć między innymi dzięki bezpłatnej komunikacji autobusowej dla najmłodszych. Moim marzeniem jest jednak, aby ta ulga w przyszłości dotyczyła wszystkich mieszkańców – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

Szczegóły projektu uchwały dotyczącego bezpłatnej komunikacji autobusowej dla dzieci i młodzieży na terenie Rumi zostaną przedstawione najpóźniej podczas kwietniowej sesji rady miejskiej.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń