Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Będzie pierwszy publiczny żłobek w Rumi


Będzie pierwszy publiczny żłobek w Rumi04.09.2023 r.

Zdjęcie ilustracyjne

Na gminnym terenie, w rejonie ul. Sędzickiego, zbudowany zostanie pierwszy publiczny żłobek w Rumi. Budynek ma powstać do września 2025 roku, placówka będzie mogła przyjąć 116 dzieci. Realizacja tej niespełna 5-milionowej inwestycji stała się możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z programu Maluch Plus.

Żłobek zostanie zaprojektowany i wyposażony zgodnie z potrzebami dzieci do lat 3. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu – powstanie plac zabaw stymulujący rozwój motoryki, altana i parking. Pojawią się również panele fotowoltaiczne i nasadzenia w postaci drzew oraz wieloletnich kwiatów.

Na realizację tej inwestycji miastu udało się pozyskać ponad 4,7 miliona złotych z rządowego programu, którego jednym z celów jest zwiększenie dostępności i liczby miejsc w żłobkach, tak by rodzice lub opiekunowie przyjętych dzieci mogli wrócić do pracy.

Od kilku lat spotykałem się z rodzicami, którzy zgłaszali, że mają duży problem z zapewnieniem opieki swoim dzieciom w wieku żłobkowym, a chcieliby wrócić do pracy, dlatego bardzo się cieszę i uważam to za ogromny sukces, że w końcu udało nam się pozyskać środki na ten cel – przyznaje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Z drugiej strony, gdyby rząd od 2018 roku regularnie nie okrajał naszego budżetu miejskiego, moglibyśmy o budowie takiego żłobka pomyśleć dużo wcześniej i zaspokajać znacznie więcej potrzeb mieszkańców Rumi. Mimo to się cieszymy i będziemy dążyć do realizacji kolejnych takich inwestycji – dodaje.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń