Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Bezpłatne warsztaty dla młodzieży – „Nakręć się na przyszłość!”


Bezpłatne warsztaty dla młodzieży – „Nakręć się na przyszłość!”21.07.2023 r.


Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Netflix uruchamiają program warsztatów dla młodzieży pod nazwą „Nakręć się na przyszłość!” wprowadzających w tajniki produkcji filmowej i dających szansę połknięcia bakcyla zawodu filmowca.  

DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?

Projekt został przygotowany dla osób:

  • w wieku 18-26 lat,
  • niemających doświadczenia w branży audiowizualnej,
  • mieszkających w jednym z 7 województw: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim i warmińsko-mazurskim.    

PRZEBIEG PROJEKTU

1. ETAP

W pierwszym etapie projektu jego uczestniczki i uczestnicy wezmą udział w dwudniowych warsztatach obejmujących wprowadzenie w tajniki realizacji filmów oraz prezentację wybranych zawodów związanych z produkcją filmową.

Warsztaty dla uczestników projektu w województwie pomorskim odbędą się 19 i 20 sierpnia w Kosakowie.

Spośród zgłoszeń na warsztaty zostanie wybranych 140 uczestniczek i uczestników, po 20 w każdym województwie. Warsztaty mają charakter bezpłatny, a nocleg i wyżywienie zostaną zapewnione przez organizatorów.

2. ETAP

W drugim etapie 21 uczestniczek i uczestników, po 3 z każdego województwa, zostanie zaproszonych do udziału w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie, które odbędą się 10-19 października 2023 r., a poprzedzi je seria wprowadzających szkoleń online.  

Osoby biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie przygotować pod okiem mentorów filmy o wybranych zawodach filmowych. Stypendia pokrywające koszty udziału w warsztatach Film Spring Open, noclegu i wyżywienia zapewnia firma Netflix.

ZGŁOSZENIA

Nabór do udziału w projekcie trwa w terminie od 15 do 30 lipca.

Aby zgłosić swój udział należy:

  • wypełnić ankietę | LINK DO ANKIETY oraz https://docs.google.com/forms/d/1GHvyJc74fb-h8WIOvWxAj6PB9G6YVq6r38y8o_OgID4/edit
  • przesłać 2-minutowy film przedstawiający motywację do podjęcia pracy w branży filmowej*.

*filmik należy umieścić na Youtube lub Vimeo i umieść link do filmu w ankiecie, w wyznaczonej rubryce. Link do filmu powinien być aktywny do 31 października 2023.

WYNIKI NABORU

Informacja o zakwalifikowaniu się na warsztaty zostanie ogłoszona na stronie KIPA między 4 a 8 sierpnia, osobno dla poszczególnych województw.

Z zakwalifikowanymi uczestnikami KIPA skontaktuje się bezpośrednio w celach organizacyjnych.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń