Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Białoruscy artyści zawładną halą MOSiR


Białoruscy artyści zawładną halą MOSiR23.04.2019 r.


W najbliższą niedzielę (28 kwietnia) o godzinie 18:30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi wystąpią pełni ekspresji białoruscy artyści. W programie znajdą się występy inspirowane nie tylko motywami ludowymi i folklorem, ale także muzyką współczesną oraz street dance’m. Koncert odbywa się w ramach kolejnej, siódmej już edycji Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu.

Festiwal jest imprezą cykliczną, która odbywa się od 2012 roku. Jego repertuar obejmuje cały szereg wydarzeń: koncerty białoruskich orkiestr, solistów, gościnne występy polskich zespołów i gwiazd estrady, konferencje przybliżające białoruską historię, kulturę i tradycje ludowe.

Jednym z głównych założeń Festiwalu Kultury Białoruskiej jest przełamywanie stereotypów oraz budowanie międzynarodowego porozumienia przy pomocy wolnej od polityki dziedziny, jaką jest sztuka. Przede wszystkim jednak wydarzenie jest okazją do lepszego poznania dorobku kulturalnego naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

W ubiegłym roku odbywający się w hali MOSiR koncert zgromadził liczną publiczność, która żywiołowo i entuzjastycznie reagowała na popisy białoruskich artystów. Widzom szczególnie przypadli do gustu młodzi tancerze z Witebska, którzy zaprezentowali układy choreograficzne z elementami tańców ludowych oraz nowoczesnych. Przebój Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” w wykonaniu Pawła Kozicza także podbił serca rumian.

Podczas tegorocznego festiwalu na scenie wystąpi między innymi: reprezentacja Młodzieżowego Centrum Rezerw Olimpijskich w Mińsku (czołowi przedstawiciele białoruskiej gimnastyki artystycznej ze specjalnie przygotowanym show), Paweł Kozicz (popularny białoruski wokalista, który tym razem wykona wybrane pieśni z najnowszego albumu Igora Jankowskiego „Quo Vadis”).

Taran Trio (białoruski zespół, którego założycielem i kierownikiem jest Anatoli Taran, jeden z najlepszych akordeonistów na świecie), a także grupa ze Szkoły Tańca Współczesnego Show-Ballet „Sensacja” z Witebska.

Dyrektorem i koordynatorem wydarzenia jest Igor Jankowski, natomiast koncert poprowadzi aktorka Liliana Gałaman-Machola.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w recepcji MOSiR-u.

 

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń