Sobota, 28 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Biblioteka walczy o granty na projekty kulturalne


Biblioteka walczy o granty na projekty kulturalnef22.12.2021 r.

Projekt „Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec”

Końcówka roku to bardzo pracowity miesiąc dla ludzi kultury. W tym czasie uruchamiane są nabory do programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Placówki kulturalne z całej Polski przygotowują wnioski na realizację swoich projektów, a tylko te najlepsze otrzymają dotacje. Rumska biblioteka również podejmuje tę walkę.

Dzięki zaangażowaniu pracowników naszej biblioteki udało nam się napisać aż cztery wnioski na dotacje ministerialne, staramy się o 200 tysięcy złotych. Kwotę tę chcemy przeznaczyć na różnorodne, atrakcyjne dla odbiorców projekty kulturalne. Nasza biblioteka w ostatnich latach wielokrotnie występowała o środki zewnętrzne, często z sukcesami. Mamy nadzieję, że i tym razem nasze pomysły przypadną do gustu komisjom konkursowym. Prosimy naszych czytelników o trzymanie kciuków! – mówi Dariusz Rybacki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

W minionych latach, dzięki udanym wnioskom, zrealizowano między innymi projekty: „Od baśni do fantasy”, „Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec” oraz „Z kamerą wśród książek”.

Kalendarz wydarzeń